Konsekwencja w doborze kolorów i materiałów została zachowana w całym domu. Szare płytki gresowe, z których ułożono większość podłóg, wykorzystane są w również w łazience (tu zagrano jednak ich rozmiarami). Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Konsekwencja w doborze kolorów i materiałów została zachowana w całym domu. Szare płytki gresowe, z których ułożono większość podłóg, wykorzystane są w również w łazience (tu zagrano jednak ich rozmiarami). Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 lip 2013 14:49

Szary gres w łazience: do małych wnętrz

Wierni swojej ulubionej palecie barw inwestorzy postanowili, że każde pomieszczenie wykończone zostanie w odcieniach szarości, delikatnie zbalansowanej bielą. Dzięki temu cały dom urządzony jest w jednakowej konwencji, w pełni odpowiadającej gustom domowników.

Aranżacja uwzględniająca jedynie biel, czerń oraz różne odcienie powstałe z połączenia tych kolorów nie jest chwilowym kaprysem, ale dojrzałą decyzją inwestorów. To ich ulubione kolory, dlatego chcieli, aby przybrał je także ich wymarzony dom.

Minimalistyczna szara łazienka

Dodatkowa łazienka, z której od czasu do czasu korzystają domownicy, to jedna z trzech łazienek w domu urządzonym z żelazną konsekwencją. Tutaj ascetyczność barw idzie w parze z minimalistyczną formą wyposażenia, a projekt każdego wnętrza doskonale wpisuje się w konwencję całego domu. Łazienka wyposażona w kabinę prysznicową, umywalkę oraz sedes jest w pełni funkcjonalna (także do systematycznego użytku), a jednocześnie lekka i przestronna. Podobnie jak w innych pomieszczeniach, ściany i podłoga wykończone zostały szarymi płytkami gresowymi z kolekcji „Antares” (d’Imola Ceramica).

Gres i mozaika w łazience

Aby uniknąć monotonii, o którą łatwo w przypadku tak ograniczonej palety materiałów, barw oraz faktur, zagrano formatami gresu. I tak okładzinę gresową tworzy subtelna kompozycja złożona z płytek w rozmiarze 60x40 cm, przełamana pasem mozaiki. Taki zabieg, drobny z pozoru, dynamizuje powierzchnię ścian i dyskretnie dekoruje wnętrze. Elementem przyciągającym uwagę jest obszerna, elegancka umywalka z kompozytu firmy Marmorin. Po obu stronach ma sporo miejsca do odłożenia osobistych drobiazgów, a ze względu na właściwości materiału jej powierzchnia jest nie tylko wyjątkowo gładka, aksamitna w dotyku, ale także na długo zachowuje połysk i nienaganny wygląd.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH