Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Łazienkę zamykają drzwi z mlecznego szkła. Wieczorem, gdy w jej wnętrzu zapalone jest światło, w korytarzu powstaje poświata. Fot. Bartosz Jarosz.

Łazienkę zamykają drzwi z mlecznego szkła. Wieczorem, gdy w jej wnętrzu zapalone jest światło, w korytarzu powstaje poświata. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 23 sie 2013 14:13 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:11)

Szminka na szkle

Gdyby temu wnętrzu przypisać osobowość, to byłoby odważnym, silnym mężczyzną. Przystojny, energiczny facet, który potrafi rozkochać w sobie kobietę. Bo ona też się tu zaznacza… czerwoną, namiętną szminką…

Nowoczesna łazienka, urządzona oszczędnie, odważnie i na temat. Nie ma tu przedmiotów przypadkowych. Czerń zdominowała wnętrze, biel wyznacza wyposażenie strategiczne, a czerwień pojawiła się na chwilę, w postaci dodatków. Tak uporządkowana, konsekwentna aranżacja wprowadza poczucie harmonii. Jednak nie ma tu mowy o monotonii czy nudzie. Odważne kolory, a zwłaszcza czerń, pod postacią dużych płytek - na ścianie połyskujących, na podłodze lekko zmatowionych - tworzą ekstrawaganckie tło.

Proste, oszczędne formy, jak duża tafla lustra klejona bezpośrednio do ściany, minimalistyczna armatura, stalowe wieszaki, umywalka i sedes o podstawie prostokąta, tworzą zgrany zestaw hi-tech. Prysznic również podporządkowany jest tej stylistyce. Zrezygnowano z brodzika, zastępując go mozaiką, kabina natomiast zbudowana jest z tafli szkła i delikatnych profili. Zastosowana tutaj zasada: „mniej znaczy więcej” zaowocowała wnętrzem dającym jego użytkownikom energię. Szybko i bez niepotrzebnych ceregieli można tu rozpocząć dzień. Natomiast wieczorem łazienka oferuje użytkownikom wyciszenie przy efektach specjalnych, jakie tworzy podświetlany sufit.

PROJEKTANT

Agnieszka Burzykowska-Walkosz

Studio Formy

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA