Kremowa biel i nowoczesna klasyka – tak zaprojektowaną łazienkę łatwo „odświeżyć” przy pomocy dodatków, by dostosować ją do wieku młodego lokatora. Ściany wykończono płytkami „Tiffany Avorio” (prod. Fincuoghi). Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Kremowa biel i nowoczesna klasyka – tak zaprojektowaną łazienkę łatwo „odświeżyć” przy pomocy dodatków, by dostosować ją do wieku młodego lokatora. Ściany wykończono płytkami „Tiffany Avorio” (prod. Fincuoghi). Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
28 marz 2012 12:31

Szuflada pod blatem: miejsce do przechowywania w łazience

Studia, pierwsza praca, własna rodzina... Gdzieś pomiędzy dorastające dziecko zwykle odchodzi z domu. Z myślą o tym urządzano ten pokój młodzieżowy oraz towarzyszącą mu łazienkę. Wystarczy wymienić dodatki, by powstał tu przytulny apartament dla gości.

Dom, położony na warszawskim osiedlu został zaprojektowany tak, aby każdy z mieszkańców oraz gości miał do dyspozycji własną, intymną przestrzeń. Dotyczy to także dorastającego dziecka. Pokój młodzieżowy, wraz z usytuowaną tuż obok łazienką, tworzy rodzaj wewnętrznego apartamentu, do którego wchodzi się z bocznego, niewielkiego korytarza zamykanego drzwiami. Dlatego można tutaj – bez przeszkadzania innym – głośniej posłuchać muzyki, przyjmować znajomych, czy przygotowywać się do egzaminów do późna w nocy.

Nowoczesna aranżacja

Aranżacja łazienki jest nowoczesna lecz zarazem klasyczna i neutralna. Ma bowiem zmieniać się wraz z potrzebami mieszkańców oraz ich stylem życia. Dlatego jej osnowa to kremowa biel oraz wyposażenie o ponadczasowym, świetnie skrojonym wzornictwie z katalogów renomowanych producentów.

Ściany wykończono, ułożonymi horyzontalnie, jasnymi płytkami ceramicznymi w formacie 20x50 cm, ale tylko w miejscach narażonych na zachlapanie. Wyżej pomalowano je wodoodporną farbą. Dzięki temu niewielkie pomieszczenie wydaje się większe niż w rzeczywistości.

Przybrało również charakter eleganckiego saloniku, w którym przestronny blat szafki podumywalkowej – w zależności od lokatora w pokoju obok – może się zmienić w toaletkę młodej damy albo elegancki mebel z chłopięcymi akcesoriami.

Szuflada pod blatem na kosmetyki

Duża, praktyczna szuflada pod blatem mieści mnóstwo kosmetyków i innych drobiazgów. Strefę przechowywania uzupełnia niewielka nisza, wymodelowana nad sedesem. Tutaj można ułożyć zapasowe ręczniki, będące jednocześnie dekoracją toalety, albo ustawić kwiaty czy rzeźbę. W niewielkiej łazience zrezygnowano z wanny na rzecz dużej, narożnej kabiny.

Wybrany model, osadzony na płaskim brodziku, z drzwiami z giętego, hartowanego szkła, ma lekkie, delikatnie zarysowane profile. Dzięki temu kabina nie anektuje cennej przestrzeni ani nie dominuje. Wyposażono ją w podtynkową baterię prysznicową sterowaną, podobnie jak armatura umywalkowa, uchwytem w kształcie joysticka. To detal oryginalnie podkreślający młodzieżowy charakter łazienki.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH