Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Podwieszana umywalka (Duravit) na postumencie z marmuru „Forest Green”. Prosta, ciosana bryła kamienia o wyrazistym rysunku i głębokim odcieniu zieleni to najmocniejszy akcent w tym wnętrzu. Fot. Bartosz Jarosz.

Podwieszana umywalka (Duravit) na postumencie z marmuru „Forest Green”. Prosta, ciosana bryła kamienia o wyrazistym rysunku i głębokim odcieniu zieleni to najmocniejszy akcent w tym wnętrzu. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 07 sie 2013 12:09 (aktualizacja: 27 gru 2013 11:38)

Tajemnica kamienia

Szacunek dla gości został w tym domu wyrażony w szczególny sposób. Dedykuje się im toaletę, w której umycie rąk staje się eleganckim rytuałem.

Właściciele domu rozkochani są w surowych kolorach i materiałach: bieli, betonie, naturalnym drewnie. Dlatego zdecydowane barwy pojawiają się jedynie symbolicznie.
W gościnnej łazience, ulokowanej na parterze tuż przy wejściu do domu, panuje nowoczesna, ascetyczna stylistyka, ale jednocześnie znajdują się elementy indywidualne dla tego wnętrza, świadczące o jego reprezentacyjnej roli. Niewielka przestrzeń nie wydaje się ciasna. Baza w postaci białych ścian i betonowej podłogi tworzy czystą aurę. Świetliki w suficie doświetlają wnętrze, a spore lustro dodaje przestrzeni. Z

rezygnowano z płytek na ścianach, zaś pozostałe łazienkowe sprzęty ograniczono do niezbędnego minimum; nie ma tu nawet półek, ani szafek. Postawiono za to na kompaktowy sedes o nowoczesnej bryle oraz umywalkę wyeksponowaną w nietypowy sposób: w centrum wnętrza znajduje się dedykowany jej kamienny postument o zdecydowanej barwie i wyrazistym rysunku, pod którego blatem została podwieszona. To swoisty kontrapunkt nadający temu miejscu wyrafinowanej elegancji. A bateria oraz dodatki o stylowym, postarzanym charakterze wprowadzają dodatkową dawkę szlachetności.

PROJEKTANT

Konstanty Jeżewski


WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA