Wymuszona układem ścian konstrukcyjnych wnęka okazała się idealnym – nieco ukrytym, a przez to intymnym - miejscem na zamontowanie sedesu. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Wymuszona układem ścian konstrukcyjnych wnęka okazała się idealnym – nieco ukrytym, a przez to intymnym - miejscem na zamontowanie sedesu. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
16 cze 2009 10:39

Tak połączysz płytki w łazience!

W nie zbyt dużym i mało ustawnym pomieszczeniu powstała łazienka, która mogłaby śmiało pretendować nawet do miana salonu kąpielowego. Jej centrum stanowi obszerna wanna z hydromasażem.

W urządzaniu mieszkania na poddaszu ważne było właściwe zagospodarowanie każdego centymetra. Dotyczy to również, a może przede wszystkim, znajdującej się tam łazienki. Przeznaczone na nią pomieszczenie nie jest duże, a na dodatek długie i wąskie, co nie ułatwiało aranżacji.

Strefy użytkowe w łazience

Jedynym funkcjonalnym rozwiązaniem było więc wydzielenie stref użytkowych. Pomógł w tym filar konstrukcyjny podtrzymujący strop – dekoracyjnie rozbudowy w górnej części oraz uzupełniony półścianką w dolnej wydzielił strefę kąpielową, a z drugiej strony stał się oparciem dla półek przy umywalce. Strefa kąpielowa – z narożną wanną z hydromasażem, będącą jednocześnie kabiną prysznicową – zajmuje znaczną część łazienki.

Kompromisy w niewielkim wnętrzu to konieczność, tutaj udało się stworzyć wygodną przestrzeń zarówno do relaksującej kąpieli w wannie, jak i szybkiego natrysku, a także nadać jej indywidualny i elegancki charakter.

Parawan nawannowy

Szklany, składany parawan pozwala zamknąć cały obrys wanny zmieniając ją w obszerną kabinę prysznicową. Na wygodne, bezproblemowe korzystanie z obu urządzeń wpływa obecność dwóch oddzielnych baterii: wannowej z ruchomą słuchawką prysznicową oraz zamontowanej wyżej typowo natryskowej.

Wanna usytuowana jest tuż przy oknie z matową - przepuszczającą światło, ale dającą poczucie intymności - szybą. Oświetlenie sztuczne, a jednocześnie efektowną dekorację stanowi fragment podwieszanego sufitu z punktami świetlnymi tworzącymi efekt gwiaździstego nieba.

Umywalka z dużym blatem

Pomysłowo rozbudowany filar oddziela kąpielową strefę relaksu od tej bardziej prozaicznej, w której znalazło się pozostałe wyposażenie - umywalka, bidet i sedes. Umywalka z oferty firmy Keramag z dużym blatem do odstawienia kosmetyków idealnie wpasowała się w narożnik. Naturalna niewielka wnęka za kominem posłużyła do instalacji sedesu.

Bidet musiał znaleźć się od niego w pewnym oddaleniu. Obie strefy łazienki łączy staranne i oryginalne zestawienie kilku rodzajów okładzin ściennych. Na pierwszy plan wybijają się niezwykle kolorowe, kwieciste płytki raz układane na dużych płaszczyznach, innym jako wąskie paski. Obok pojawia się tynk strukturalny oraz płytki w odcieniach beżu.

Optycznej głębi wąskiemu pomieszczeniu nadają lustra. Jedno z nich, sięgające podłogi i ujęte w ramę z kwiecistych płytek, znajduje się w sąsiedztwie wanny. W okolicy umywalki, oprócz tradycyjnego niezbędnego lustra, umieszczono typowo dekoracyjny, falujący pas zwierciadła. 

WASZE KOMENTARZE (5)

DODAJ KOMENTARZ
 • ..., 2009-08-08 15:23:03

  Hahaha, to jest mała łazienka, ciekawe w takim razie jak okreslic pomieszczenie, które ma 2,20 *2.2m
 • nina, 2009-08-06 12:09:47

  Wszystkie projekty które ogladam, który niby mają być małych lazienek tez mnie smieszą, są ustawne, duże nie ma wnich pralek, piecyków, kaloryferów. Ja mam łazienkę o wymiarach 125X480. W metrach kwardratowych piwuerzchni super nie taka mała. Ale WĄSKA i mam duzy problem jak ją urządzic.
 • Bawicie mnie, 2009-06-29 11:18:56

  "W niezbyt dużym i mało ustawnym pomieszczeniu powstała łazienka, (...) do miana salonu kąpielowego"

  Ciekawe jakbyście się wykazali w łazience, która ma długość 210cm i szerokość 135cm, ale tylko na długości 107cm. Potem się zwęża i ma szerokość 112cm na 103cm reszty długości. Z boku przylega do niej WC, rozdzielony scianą, z osobnymi drzwiami, o wymiarach szer.81cm i długość 78cm.

  Chciałabym widzieć projekt jakiejś mądrali do takiego pokoju kapielowego.

 • Nes, 2009-06-26 16:54:23

  Obciach...
 • Ewka, 2009-06-24 17:20:54

  straszne te pomaranczowe płytki, ze tez takie ktos produkuje LOL

POLECAMY W SERWISACH