Układ funkcjonalny został wymuszony przez kształt 
pomieszczenia. Pomimo licznych załamań i wnęk 
zmieściła się tu wanna, sedes i bidet oraz dwie szafki, a ze wszystkich sprzętów korzysta się komfortowo. Na podłodze szary gres marki Momo Design. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Układ funkcjonalny został wymuszony przez kształt pomieszczenia. Pomimo licznych załamań i wnęk zmieściła się tu wanna, sedes i bidet oraz dwie szafki, a ze wszystkich sprzętów korzysta się komfortowo. Na podłodze szary gres marki Momo Design. Fot. Bartosz Jarosz.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 lis 2013 10:15

Tak urządzisz łazienkę dla całej rodziny!

Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Lustro jest niezbędne w każdej łazience! Ale czy potrzebne są aż trzy? Zapewne nie, ale dzięki nim pomieszczenie wygląda wyjątkowo.

To łazienka dla rodziny; korzystają z niej zarówno dorośli, jak i dzieci, a więc podczas projektowania wnętrza trzeba było pomyśleć zarówno o wannie, aby dzieci mogły się swobodnie pluskać, jak i odpowiednim miejscu do wykonania makijażu, czy też powierzchni do przechowywania kosmetyków oraz zapasowych ręczników dla całej rodziny. Do tego wszystko funkcjonalnie rozplanować w pomieszczeniu o nieco kłopotliwych (wąskim i długim) kształcie, w którym ściany wyjątkowo często tracą swoją szlachetną prostotę, czego efektem są liczne załamania.

Ostateczny kształt projektu nie tylko łączy funkcję z estetyką, ale także zaskakuje oryginalnymi rozwiązaniami i pomysłami z gatunku tych, które wydają się proste, ale dopiero gdy ktoś inny na to wpadnie... Jak na przykład przywołane już lustra.

Chociaż proste, wprawione w minimalistyczne ramki, wydają się tu nieodzowne, bez nich projekt byłby po prostu niedokończony. Na pierwszy rzut oka wydają się takie same, są jednak różnej wielkości, a szerokość każdego odpowiada szerokości, odpowiednio, blatu umywalkowego, ściany nad szafką-toaletką i wnęki z sanitariatami.

Ściany pomalowane

Kolejny zaskakujący prostotą i efektem pomysł dotyczy wykończenia ścian. Można by się spodziewać, że jasnobeżowy gres, jeśli nie zabezpieczy całej powierzchni ścian, to przynajmniej podyktuje kolorystykę, a stało się zupełnie inaczej. Górne fragmenty ścian zostały pomalowane (każda na inny kolor) tworząc, przy udziale załamujących się powierzchni, efektowny, barwny wachlarz.

Funkcjonalna strona wnętrza nie ustępuje estetyce. W węższej części łazienki umieszczono zarówno wannę, jak i sanitariaty. A ponieważ wybrano modele ceramiki sanitarnej o wymiarach nieco mniejszych niż standardowe, w obu strefach można poruszać się wygodnie.

Bliżej wejścia, po dwóch stronach, umieszczone zostały szafki łazienkowe, z których jedna pełni rolę podumywalkowej, druga – toaletki. Każda wyposażona w pojemne szuflady, z frontami z MDF-u lakierowanego na kolor identyczny z kolorem płytek ściennych.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Sandrine, 2013-11-20 16:17:58

  Zgadzam się z przedmówcą co do kaloryfera. Jest za duży i za blisko umywalki. Ale wracając do tematu luster to strasznie podobają mi się takie ze zintegrowanym oświetleniem. Fajne znalazłam w sklepie internetowym HOMUS.
 • Ania, 2013-11-20 16:16:22

  Super!
 • billyjack, 2013-11-13 14:41:56

  Umywalka świetna, ale ten kaloryfer z boku psuje efekt.

POLECAMY W SERWISACH