Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Strefa za ścianą to już zakątek „niewidzialny”, zaprojektowany z myślą o pani domu. Znalazły się tu szafki z kobiecymi akcesoriami, świece, żyrandol ze szklanych paciorków, a przede wszystkim – wanna. Fot. Monika Filipiuk.

Strefa za ścianą to już zakątek „niewidzialny”, zaprojektowany z myślą o pani domu. Znalazły się tu szafki z kobiecymi akcesoriami, świece, żyrandol ze szklanych paciorków, a przede wszystkim – wanna. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 17 kwi 2009 09:39 (aktualizacja: 18 lut 2014 16:53)

Tak w małej łazience wydzielisz więcej miejsca!

Nawet w niewielkiej łazience można podzielić przestrzeń na obszary bardziej i mniej intymne. Tutaj pomogła w tym ścianka, która przesłania wannę, a jednocześnie wydziela strefę dostępną gościom. Z lustra spogląda na nich życzliwe oko pani domu.

To mieszkanie jest jak dobrze pomyślany, świetnie skrojony i wykonany kobiecy strój: nowoczesne i wygodne, a jednocześnie dalekie od seryjnej sztampy, idealnie dopasowane do osobowości właścicielki, z niezbywalnym piętnem jej indywidualności, proste, a przy tym obfitujące w oryginalne, perfekcyjnie wykonane detale. Nic dziwnego – jego gospodyni to młoda absolwentka krakowskiej szkoły projektowania ubioru.

Mała łazienka

Ciekawie zaczyna być zanim jeszcze wejdziemy do łazienki. Zamiast tradycyjnego holu prowadzi do niej niezwykła przejściowa strefa, oddzielona od salonu szeroką, wykonaną z brązowych sznurków kotarą. Obecność holu jest więc zasugerowana, ale nie odbiera przestrzeni mieszkaniu. Równie przemyślne „sztuczki” projektantka zastosowała w mierzącej niecałe 6 m2 łazience, wyczarowując z niej elegancki salonik kąpielowy.

Na wprost wejścia wznosi się ścianka będąca oparciem dla umywalki i dużego lustra nad nią. Wraz ze stojącym obok – ale dyskretnie ukrytym - sedesem, urządzenia te zapewniają to, co niezbędne dla osób wpadających z wizytą. Jednocześnie jest to część wnętrza, która ma być dla nich widoczna. Strefa za ścianą to już zakątek „niewidzialny”, zaprojektowany z myślą o pani domu.

Żyrandol z paciorków w łazience

Znalazły się tu szafki z kobiecymi akcesoriami, świece, żyrandol ze szklanych paciorków, a przede wszystkim – wanna. Ze względu na artystyczną naturę i talent malarski właścicielki trwałymi, ale i kłopotliwymi do wymiany, płytkami i mozaiką pokryte zostały tylko powierzchnie narażone na intensywny kontakt z wodą.

Cała reszta jest pomalowana farbą, dzięki czemu w każdej chwili można tchnąć w łazienkę nową duszę, zmieniając jej kolorystykę, na dziś utrzymaną w odcieniach brązu o ciepłej tonacji. 

PROJEKTANT

Jolanta Kwilman

Pracownia Architektury Wnętrz kwilman&walowski

WASZE KOMENTARZE (1) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA