Oświetlenie jest subtelne, ale tworzy efektowne sceny świetlne. Punktowe lampki wydobywają urodę płytek na ścianie. Na ich tle armatura prysznicowa „Raindance” firmy Hansgrohe wygląda jak designerski gadżet. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Oświetlenie jest subtelne, ale tworzy efektowne sceny świetlne. Punktowe lampki wydobywają urodę płytek na ścianie. Na ich tle armatura prysznicowa „Raindance” firmy Hansgrohe wygląda jak designerski gadżet. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
15 gru 2009 09:49

Tęcza w kropli deszczu

Sztuczki projektanta wnętrz potrafią zdziałać wiele, a kiedy są one wsparte indywidualnymi pomysłami właściciela, jego pasjami i marzeniami – powstają wnętrza o zaskakującej aurze.

Tak właśnie jest z tą łazienką, zaprojektowaną przez arch. Katarzynę Mikulską-Sękalską dla młodej kobiety. Aurę wnętrza budują jasne kolory oraz subtelne, nieco nostalgiczne, a niekiedy nawet metaforyczne smaczki. Dwa rodzaje płytek: jednobarwne, o gołębim odcieniu oraz te z „deszczowym” dekorem tworzą bazę dla nowoczesnej, bardzo prostej w formie ceramiki i armatury. Prawdziwym rarytasem pośród łazienkowego wyposażania jest designerska bateria prysznicowa o wdzięcznej nazwie „Raindance” (firmy Hansgrohe). Poza walorami estetycznymi, bateria ma jeszcze jedną specyficzną cechę – podczas kąpieli naśladuje odgłosy deszczu... Deszcz można tu nie tylko usłyszeć, ale i zobaczyć. Ściana za wanną o rysunku kropel, mieni się dzięki grze świateł, sprawiając wrażenie ociekającej wodą.

Architekt ukryła źródła światła w dekoracyjnej wnęce nad sedesem i bidetem oraz w podwieszanych elementach sufitu. Subtelne smugi światła sączą się delikatnie tworząc poświatę i odbijają swój blask od płytek, chromowanej armatury i czarnej komody z lśniącego MDF-u (wykonanej na zamówienie według projektu architekt). Podczas wieczornych kąpieli, można tu „odpłynąć”, udać w podróż... w głąb siebie. Aurę do tak szczególnych chwil refleksji tworzą nie tylko odprężające nuty deszczu, ale bodźcem do przemyśleń, na przykład o wolności, jest biała ażurowa klatka dla ptaków - piękna a zarazem nostalgiczna. To pamiątka z podróży do Tunezji, ale kto wie, co znajdzie się w podświetlanej, łazienkowej niszy po powrocie pani domu z kolejnej eskapady?

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH