Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ściany toalety gościnnej pokrywa szklana mozaika Bisazza: w odcieniach czerni z kolekcji „Nero Ebano” i „Rachelle” oraz szarości – „Elvira”. W niszach ścian i sufitu jest ukryte oświetlenie LED. Fot. Bartosz Jarosz.

Ściany toalety gościnnej pokrywa szklana mozaika Bisazza: w odcieniach czerni z kolekcji „Nero Ebano” i „Rachelle” oraz szarości – „Elvira”. W niszach ścian i sufitu jest ukryte oświetlenie LED. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 23 paź 2013 13:07

Toaleta dla gości: taki efekt da Ci lustro!

Istniejące w matematyce dwa bieguny nieskończoności, zmierzające w przeciwnych kierunkach na plus i minus liczb rzeczywistych, architekci przekładają na niekończącą się przestrzeń kreowaną przez ustawione vis-a-vis lustra.

Dystyngowanie luksusowa łazienka, jedna z kilku w tym domu, z założenia miała wzbudzać efekt pozytywnego zaskoczenia i oszołomienia wśród gości. Nie ma tu rzeczy zwykłych. Nawet architektura pomieszczenia jest wyjątkowa – ma ono wysokość aż dwóch kondygnacji. Sufit to jednocześnie dach, który arch. Paweł Kubacki – autor aranżacji, zaprojektował jako podwieszaną, efektownie rozrzeźbioną i podświetloną konstrukcję.

Lustrzany efekt w małej łazience gościnnej

Przekraczając próg toalety gość ma wrażenie, że... nie jest sam. Wielkie lustra, którymi pokryte są przeciwległe ściany, nie tylko do nieskończoności powielają przestrzeń, ale i sylwetki użytkowników. Każdy ruch, odbity po wielokroć, dynamizuje aranżację, czyniąc ją niezapomnianą dla gości.

Wyjątkową oprawę otrzymała strefa umywalkowa, zaaranżowana na jednej z lustrzanych ścian. Jej misa – w metalicznym kolorze – została ustawiona na niewielkim blacie z czarnego granitu. Uzupełnia ją ścienna bateria o nowoczesnym kształcie, z superpłaską wylewką. Całość sprawia wrażenie, że unosi się w powietrzu.

Szklana mozaika na ścianach

Ściany toalety zostały pokryte szklaną mozaiką w dwóch tonacjach kolorystycznych: czarnej i szarej. Mozaika wspina się aż na podwieszany sufit, tworząc efektowne nisze dla dekoracyjnego oświetlenia. Odcienie jej kostek dyskretnie powtarzają kolory wyposażenia: w odcieniach czerni są sedes, pisuar, podwieszany sufit i blat podumywalkowy, a szarości – umywalka, bateria, dozownik mydła, podłoga.

Czernie i szarości, ułożone w misterną układankę, zwielokrotnione przez odbicia w lustrach, tworzą rodzaj artystycznej instalacji. Wzbudzającej emocje i zapadającej w pamięć.

 

PROJEKTANT

Paweł Kubacki

Studio Wnętrz Forma

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA