Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Ścianę nad umywalkami zdobią lustra, które optycznie powiększają przestrzeń łazienki. Za przesuwanymi taflami ukryte są praktyczne szafki, oddzielne dla pani i pana domu. Fot. Monika Filipiuk.

Ścianę nad umywalkami zdobią lustra, które optycznie powiększają przestrzeń łazienki. Za przesuwanymi taflami ukryte są praktyczne szafki, oddzielne dla pani i pana domu. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 27 gru 2013 12:41)

Ukoić zmysły naturą

Obecność naturalnych materiałów, w połączeniu z bielą ceramiki łazienkowej i zapachem wonnych olejków, unoszącym się podczas kąpieli, pozwalają myśleć o tym miejscu jak o osobistym spa.

Łazienka na poddaszu w jednorodzinnym domu została zaprojektowana z myślą o wygodzie dwóch osób. Przydatne rozwiązanie w sytuacji, gdy zamieszkujące dom małżeństwo, w tym samym czasie szykuje się do wyjścia. Bliźniacze umywalki, o geometrycznych kształtach, ułatwiają poranną toaletę, bez wchodzenia sobie w drogę. Przed ogromną taflą lustra, przesłaniającą półeczki na kosmetyki, pan domu spokojnie może się ogolić, a pani domu bez pośpiechu zrobić makijaż. Wieczorem zaś w każdej chwili można wziąć prysznic... lub skorzystać z przygotowanej w wannie wonnej kąpieli (wanna jest na tyle szeroka, że z łatwością zmieści dwie osoby).

Na niezwykle ciepłą atmosferę wnętrza wpływają przede wszystkim drewniane materiały, użyte do wykończenia łazienki. Podłoga została pokryta odporną na wilgoć mozaiką, która przywędrowała tutaj prosto z sypialni. Okna przesłonięto drewnianymi żaluzjami. Nawet w pochmurny dzień wnętrze wypełnia się światłem o ciepłej, „przefiltrowanej” przez żaluzje, barwie. Wokół wanny i wzdłuż umywalek zaprojektowano szerokie, drewniane postumenty, na których można postawić łazienkowe akcesoria.

Kojący klimat wnętrza potęguje klimatyczne oświetlenie, zainstalowane w belkach stropowych.Ten sam rodzaj oświetlenia pojawia się również w sypialni, co spaja oba wnętrza w jedną całość. Kompleks sypialniano-łazienkowy wyposażony jest również w minisiłownię, na której właściciele, gdy zajdzie potrzeba, odreagowują stresy codziennego dnia. Po solidnej porcji ćwiczeń, można skorzystać z wyciszającej kąpieli lub natrysku, a kilka krótkich chwil, skradzionych z zapełnionego terminarza, zamienić w niezapomnianą przyjemność. Do pełni szczęścia przydałby się jeszcze osobisty masażysta...

PROJEKTANT

Anna Łudzik

Agama Projekt

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA