Wyjątkowe ramy luster zostały wybrane przez właścicielkę mieszkania. Pięknie połyskując w słońcu przypominają tarcze zegarów. Na ścianach i 
podłodze kremowy gres z oferty Villeroy&Boch. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Wyjątkowe ramy luster zostały wybrane przez właścicielkę mieszkania. Pięknie połyskując w słońcu przypominają tarcze zegarów. Na ścianach i podłodze kremowy gres z oferty Villeroy&Boch. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
01 lut 2013 12:54

Urządzamy łazienkę w stylu kolonialnym

Ta wyjątkowa łazienka wraz z sypialnią, z którą połączona jest korytarzem, tworzy wspaniały, słoneczny apartament. Można się tu poczuć jak w luksusowym hotelu, gdzieś na wybrzeżu Morza Śródziemnego.

Nowoczesny i przestronny salon kąpielowy za sprawą zastosowanych kolorów oraz materiałów, jak też światła słonecznego docierającego przez duże okno, jest jasny i pogodny, a o poranku wręcz spowity słońcem. Aranżacja wnętrza budzi skojarzenie ze śródziemnomorskim klimatem. Chłodne powierzchnie gresów i kamienia wizualnie ociepla zastosowane w aranżacji drewno, wespół ze światłem (naturalnym i sztucznym). Efekt jest na tyle skuteczny, że z natury chłodne powierzchnie wydają się rozgrzane słońcem.

Ramy luster w kolorze złota i sporo drewna

Ogromną rolę, jaką odgrywa w tym wnętrzu światło podkreślają także oryginalne ramy luster w kolorze starego złota, przypominające tarcze zegara z cyferblatem ozdobionym rzymskimi liczbami. Oświetlone promieniami słońca, zachęcają do „odczytania” czasu słonecznego. Naturalne materiały podkreślają wyjątkowy charakter projektu.

W projekcie łazienki, podobnie jak całego domu, istotną rolę pełni drewno, które występuje tu w postaci szafek podumywalkowych o nietuzinkowej formie ściętego stożka, a także okładziny ściany za sedesem, wykonanej z drewna teakowego oraz mlecznej pleksi, za którą umieszczono świetlówki.

Łazienka dla dwóch osób

Efektowne, dekoracyjne podświetlenie jest szczególnie urokliwie wieczorem. Także funkcjonalna strona wnętrza nie pozostawia wątpliwości co do komfortu kąpieli i codziennej toalety. Z łazienki mogą korzystać jednocześnie dwie osoby: wygodę gwarantują osobne umywalki, szafki oraz lustra.

Znaczna powierzchnia pomieszczenia umożliwiła wyposażenie salonu kąpielowego zarówno w wannę, jak i prysznic. Forma wyposażenia - wolno stojąca wanna ze zintegrowaną obudową oraz prysznic typu walk-in przesłonięty pojedynczą szklaną ścianką - podkreśla naturalny styl i przestronny charakter wnętrza.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH