Bardzo angielska wanna na lwich łapach i stylizowany fotel przemieniają łazienkę w salon kąpielowy. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Bardzo angielska wanna na lwich łapach i stylizowany fotel przemieniają łazienkę w salon kąpielowy. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 sty 2010 10:28

W angielskim stylu. Salon kąpielowy na poddaszu

Ile luster i okien znajduje się w tej łazience? Tyle, ile przyjemności płynie z kąpieli... Największymi atutami zaaranżowanego w angielskim stylu salonu kąpielowego, jest elegancka prostota, oryginalne rozwiązania i szlachetne elementy wyposażenia.

Centralnym punktem dużej łazienki, jest wysunięta na środek wanna na ozdobnych, srebrnych nóżkach, ze wspaniałą, wysoką baterią w stylu retro. Nieco buduarowy klimat wnętrza podkreśla też ustawione za wanną ogromne lustro w stylizowanej, rzeźbionej ramie. Zwierciadło, prócz roli dekoracyjnej, pełni także rolę użytkową: optycznie maskuje duży skos sufitu, łazienka znajduje się bowiem na poddaszu.

Podłoga z drewna egzotycznego w łazience

Charakterystyczna, ciepła w barwie tekowa podłoga, idealnie komponuje się z trawertynową mozaiką, wprowadzoną w różnych miejscach łazienki, m.in. jako obudowa kabiny prysznicowej, okładzina słupka przy którym zainstalowano baterię, jak również ścianki i podłogi w kąciku WC. Resztę wnętrza zdominowały odcienie złamanej bieli i barwa delikatnego ecrú tłoczonej we wzory tapety.

Wnętrze wydaje się wypełnione lustrami i oknami, choć w rzeczywistości okno jest tylko jedno - w ciemnobrązowej ramie, z efektownie udrapowaną na górze, brązową zasłoną. Jednak motyw okna nieustannie przewija się w łazience, w postaci licznych framug na jednej ze ścian (za niektórymi "oknami" znajdują się zresztą praktyczne, pojemne szafki) oraz ram luster nad umywalkami. Dzięki lustrom zresztą, lilość dekoracyjnych okienek wydaje się większa, niż jest w rzeczywistości.

Łazienka  na poddaszu

Łazienka jest wnętrzem jasnym i przestronnym nie tylko za sprawą zastosowanej kolorystyki, ale także dzięki umiejętnie dobranemu oświetleniu. Kute lampy i żyrandol, ozdobne kinkiety - z powodzeniem mogłyby zawisnąć w salonie lub sypialni, ale równie dobrze prezentują się w tak stylowym salonie kąpielowym. I, co ciekawe, nowoczesne rozwiązania, takie jak podświetlona halogenami wnękowa półka w kabinie prysznicowej czy oświetlona od wewnątrz część szklanych szafeczek, nie wprowadzają w tę całość żadnego dysonansu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH