Podwójna umywalka pochodzi z oferty firmy Koło. Panel prysznicowo-masażowy firmy Hansgrohe jest wyposażony w specjalny termostat, który zapobiega ewentualnemu oparzeniu się przez dzieci. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Podwójna umywalka pochodzi z oferty firmy Koło. Panel prysznicowo-masażowy firmy Hansgrohe jest wyposażony w specjalny termostat, który zapobiega ewentualnemu oparzeniu się przez dzieci. Fot. Monika Filipiuk.
 • Facebook
 • Twitter
 • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 cze 2009 14:27

W kolorze lila. Łazienka dla dwóch dziewczynek

Odcień płytek lilaróż w tej łazience jest spełnieniem dziewczęcych marzeń o domku dla księżniczki.

Niewyjaśniony, lecz niezbity jest fakt, że w pewnym wieku dziewczynki na pytanie o ulubiony kolor szybko i bez wahania odpowiedzą: lilaróż. Pozostając w kręgu dziewczęco-sentymentalnych skojarzeń moglibyśmy porównać to wnętrze do delikatnej chmurki, unoszącej się nad mieszkaniem.

Ta metafora ma swoje uzasadnienie, gdyż łazienka wraz z sypialniami jej dwóch młodych użytkowniczek, znajduje się na antresoli apartamentu. Projektant uczynił z niej wielką... bibliotekę. Między wypełniającymi całe ściany regałami ukryte zostały drzwi prowadzące do pokoi i łazienki.

Łazienka dla dziewczynki

Całość robi wrażenie, jakby książki były przedsionkiem do dziecięcego królestwa. Osobność łazienki dziewczynek na tle mieszkania wynika też z użycia – jedynie w tym wnętrzu – intensywnego koloru lilaróż. Płytki w tym odcieniu pokrywają podłogę i ściany do wysokości ok. 120 cm. Barwą dopełniającą stała się biel, a wesołą, dziewczęcą nutę wniosły dekory malowane w drobniutkie kwiatki.

Łazienkowe meble są już konsekwentną kontynuacją wzornictwa przewijającego się przez całe mieszkanie. Wykonano je na zamówienie z białego, lakierowanego MDF-u. Jeśli przyjrzymy się uważniej dostrzeżemy, że sposób wykończenia frontów szafek przypomina ornamentykę widoczną na bibliotecznych regałach.

Pojemne szafki: przechowywanie w łazience

Choć łazienka służy dziewczynkom, z racji bezpośredniego sąsiedztwa z pralnią, pełni też funkcję pawlacza: w podwójnej, zabudowanej szafie mieszczą się pościel i ręczniki czteroosobowej rodziny. Pojemne są też szafki pod umywalkami i oryginalnie podświetlona szafka umieszczona we wnęce nad sedesem i bidetem. Dzięki nieprzejrzystym frontom można w nich ukryć cały dziewczęcy rozgardiasz, dziś i w przyszłości.

WASZE KOMENTARZE (3)

DODAJ KOMENTARZ
 • Gość, 2009-08-13 14:46:55

  faktycznie troszkę blady (choć i tak każdy widzi inaczej ten kolor w swoim monitorze) a łazienka ogólnie średnia - taka przeciętna.
 • pusia, 2009-07-01 17:06:34

  oj! musi być ładniejszy, bo ten tutaj :(
 • Marina7, 2009-06-24 15:50:40

  uwielbiam lila róż, cudowny klimatyczny kolor, chociaz na zdjeciach wyszedł jakos blado, w rzeczywistosci jest pewnie ładniejszy !

POLECAMY W SERWISACH