Czarne, błyszczące płytki ceramiczne „Crystal Dark” Venis dodają wnętrzu szyku i elegancji. Duże tafle szkła – umieszczone na przeciwległych ścianach – dwukrotnie powiększają niewielką przestrzeń. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Czarne, błyszczące płytki ceramiczne „Crystal Dark” Venis dodają wnętrzu szyku i elegancji. Duże tafle szkła – umieszczone na przeciwległych ścianach – dwukrotnie powiększają niewielką przestrzeń. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 cze 2013 08:57

Wakacje na jachcie

Nie jest to wprawdzie wnętrze dalekomorskiego jachtu, ale dzięki idealnie dobranym materiałom właśnie tak można się tu poczuć! Drewno w duecie z połyskującą czernią doskonale sprawdza się w tej roli.

Niewielka toaleta dla gości znajduje się na parterze dwupoziomowego apartamentu. Swoją stylistyką idealnie współgra z sąsiadującymi pomieszczeniami. Zachwyca oryginalnością i nieprzeciętnym wyglądem. Taki efekt to zasługa dobrze zestawionych materiałów, kolorystyki i wyposażenia. Niewielką przestrzeń, za sprawą ogromnych luster, bardzo umiejętnie powiększono – wydaje się dwukrotnie większa. Dominującym materiałem jest tu drewno.

Wykończona została nim zarówno podłoga, jak i jedna ze ścian. W pierwszym przypadku wykorzystano jesion, poddany wcześniej obróbce termicznej (tzw. thermo jesion), dzięki czemu drewno jest znacznie bardziej odporne na wodę i wilgoć. Podobnie zresztą jak panele „Laguna” Quick-Step, które natomiast znajdują się na ścianie. Praktycznie i efektownie. Mimo iż docelowo przeznaczone są na podłogę, idealnie spełniły swoje zadanie także na ścianie.

Tym razem jednak drewno urozmaicono czarnymi aplikacjami, co przywodzi na myśl dek luksusowego jachtu czy żaglowca, a łazience nadaje marynistyczny charakter. Wprowadza też równowagę barw. Ciepłe drewno, dodające surowemu wnętrzu przytulności, wręcz znakomicie pasuje do zimnych, ale wyjątkowo eleganckich, czarnych płytek na ścianie. Całość dopełnia biała ceramika i szklana szafka podumywalkowa, będąca dumą właścicielki. To perełka, której nie znajdziemy w żadnej innej łazience na świecie.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH