Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Obudowa wanny z kwarcytu nadaje strefie kąpielowej luksusowego wymiaru. Fot. Bartosz Jarosz.

Obudowa wanny z kwarcytu nadaje strefie kąpielowej luksusowego wymiaru. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 20 lip 2011 09:48 (aktualizacja: 23 gru 2013 13:29)

Walc wiedeński i kryształy

... skojarzenie przychodzi samo, gdy tylko zapalimy światło w tej łazience. Okazuje się, że z mroku nie wyprowadzi nas standardowy plafon, ale... kryształowy, stylowy żyrandol. Pałacowemu oświetleniu towarzyszą równie szlachetne dodatki.

Tak jak walc wiedeński, zatańczony na współczesnym parkiecie, tak projekt stylowego wnętrza w XXI wieku po prostu musi nosić ślady nowoczesności. Co ważne – znacznie trudnej jest zestawić odległe epoki, tak by tworzyły udany, harmonijny związek, niż stworzyć aranżację w jednym stylu. Tego zadania podjęła się arch. Monika Gorlikowska z pracowni Mogho-design.

Łazienkę w nowoczesnym apartamencie zaprojektowała sięgając po odległe naszym czasom inspiracje. Tłem do aranżacyjnych rozwiązań są ściany w kolorze szarości i czerni, a także grafitowy sufit.Swoistą ramę tworzy również sztukateria – stylizowana na tę z francuskich kamienic. Sztukateria nieco uszlachetnia surowość barw i kamienia, jakie pojawiają się na ścianach, a także pozwala na wprowadzenie eklektycznej komody. Mebel z XIX został przerobiony przez stolarza tak, aby zmieścić umywalkę i syfon. W czasie przeróbek stolarz odkrył oryginalne notatki... twórcy tej komody. I ten symboliczny dialog epok o wartości szlachetnych, ręcznie dopieszczanych mebli nie został zakończony.

Zapiski zostały zachowane w jednej z szuflad. Chyba nie można wyobrazić sobie lepszego towarzystwa dla wiekowej komody niż kryształowy, wiedeński żyrandol.Oświetlenie, zdobione łezkami i satynową podsufitką wciąż pamięta czasy przepychu, wystawnych przyjęć i ciężkich od kosztowności kostiumów. Patyną czasu pokryte są także świeczniki wyszukane na aukcji staroci. Jak się okazuje, szlachetne dodatki o dawnych reminiscencjach można harmonijnie połączyć z nowoczesną prostotą.

Umywalka, wanna, a także dobrane do nich baterie są na wskroś współczesne. Choć w ofertach producentów można znaleźć stylizowane na antyki łazienkowe wyposażenie, to jednak w tym wnętrzu motywem przewodnim jest dialog wyrafinowanej przeszłości z wygodną nowoczesnością. Dzięki czemu plastikowa butelka szamponu nie będzie tu zagubionym śladem codzienności, a pasja wyszukiwania staroci może być kontynuowana bez przeszkód. Jedna i druga będzie tutaj na swoim miejscu.

PROJEKTANT

WASZE KOMENTARZE (2) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA