Narożna wanna Newa została zaprojektowana na bazie łagodnych, zaokrąglonych linii. Wyróżnia się większą głębokością niż standardowe wanny. Wymiary: 150x950 cm. Cena: ok. 890 zł. Dostępna w ofercie firmy Excellent. Fot. Excellent

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Narożna wanna Newa została zaprojektowana na bazie łagodnych, zaokrąglonych linii. Wyróżnia się większą głębokością niż standardowe wanny. Wymiary: 150x950 cm. Cena: ok. 890 zł. Dostępna w ofercie firmy Excellent. Fot. Excellent
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
05 kwi 2018 09:50

Wanna czy prysznic? Zobacz produkty do małej łazienki

Bez względu na to czy jesteście zwolennikiem szybkiego prysznica czy kąpieli w wannie nie musicie rezygnować z wygody. W aktualnej ofercie wyposażenia znajdziecie idealne rozwiązania do małej łazienki.

Wanna w małej łazience

W małej łazience najlepiej sprawdzi się model o asymetrycznym kształcie, przeznaczony do montażu w narożniku. Taka wanna oferuje tak samo wygodne wnętrze co modele symetryczne, za to pozwoli zaoszczędzić sporo cennego miejsca w pomieszczeniu. W ofercie małych wanien znajdziemy modele o szerokości nawet tylko 75 cm, co pozwoli wygodnie urządzić nawet najmniejsza łazienkę.

Zamiast modeli o półokrągłym panelu przednim wybierajmy te z prostym – to bardziej praktyczny kształt, który przy podobnych wymiarach zajmie znacznie mniej miejsca. Dla większego komfortu kąpieli wanny o niewielkich rozmiarach mają ergonomicznie wyprofilowane wnętrze, co zapewnia wygodę podczas kąpieli. Modele o szerokim rancie, na którym będziemy mogli odłożyć przyboru kąpielowe to także dobre rozwiązanie na mały metraż, podobnie jak schowki ukryte w obudowie.

Prysznic w małej łazience

Do łazienek o niewielkim metrażu polecane są kabiny narożne. Jeżeli pozwala na to kształt pomieszczenia prysznic można także urządzić we wnęce i zamknąć drzwiami. W obu przypadkach ważny jest sposób otwierania kabiny, tak aby drzwi nie kolidowały z innymi sprzętami w łazience, a miejsca wystarczało na wygodne wchodzenie i wychodzenie spod prysznica. Dobrym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne, a do najmniejszych pomieszczeń polecane są drzwi składane po otwarciu płasko na ścianę. Jeżeli zdecydujemy się na drzwi otwierane wahadłowo, to praktycznym wyborem będą te z podwójnymi drzwiami.

Planując prysznic w małej łazience warto zastosować także sprawdzone rozwiązania, które optycznie powiększą wnętrze, takie jak montaż kabiny bezpośrednio na posadzce, a przy zastosowaniu odpływu liniowego także wykończenie podłogi w całek łazience – także pod prysznicem – tym samym materiałem.

Tekst: Anna Usakiewicz

Zobacz także Modna łazienka - 12 pomysłów na prysznic

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH