Łazienka synów stanowi praktycznie osobny projekt. Całkowicie oderwana od reszty wnętrza jest wesołą, kolorową enklawę dwójki młodych ludzi. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Łazienka synów stanowi praktycznie osobny projekt. Całkowicie oderwana od reszty wnętrza jest wesołą, kolorową enklawę dwójki młodych ludzi. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
23 wrz 2013 12:41

Wanna i kabina w łazience. Jak je zmieścić?

Oczekiwania stylistyczne dzieci co do planowanych dla nich pomieszczeń rzadko pokrywają się z tym czego w strefie dziennej domu oczekują ich rodzice. Tak było w przypadku łazienki dla dwóch nastolatków. W rezultacie stała się osobnym, oderwanym od reszty domu, projektem wnętrza we wnętrzu.

Łazienka dla chłopców miała być energetyczna, w mocnym kolorze, z efektem zaskoczenia. W trakcie prac nad projektem wybrano koncepcję wnętrza opartą na soczystym kolorze pomarańczowym. To kolor ciepły i energetyczny zarazem, przypomina o wakacjach, ale też budzi każdego ranka przed wyjściem do szkoły. Wnętrze jest niecodzienne, bo stanowi przestrzeń oderwaną całkowicie od reszty domu – wesołą i kolorową.

I wanna i kabina w łazience

Jest absolutną enklawą młodych ludzi. Dzięki dużej powierzchni, w łazience zmieściła się i wanna, i kabina prysznicowa, a także dwie umywalki (także z pomarańczowym akcentem), dzięki czemu chłopcy mogą jednocześnie np. szczotkować zęby, nie blokując sobie nawzajem łazienki.

Mają też mnóstwo miejsca na wszystkie niezbędne akcesoria i kosmetyki, które nie tylko są pochowane, ale – co ważne – także mają swoje miejsce w licznych szufladach, szafkach i szafeczkach.

Łazienkowe meble

Starannie zaplanowana i dobrze zorganizowana zabudowa meblowa jest nie tylko praktyczna, ale też niezwykle atrakcyjna wizualnie. Zamiast wolno stojących elementów standardowego zestawu łazienkowego, projektanci zaproponowali zabudowę stałą, która optymalnie wykorzystuje powierzchnię ścian oraz wnęki, tworząc jednocześnie intrygującą, geometryczną układankę. Tylko chłopcy wiedzą, jak poruszać się w tym „labiryncie” – łazienka to wyłącznie ich świat.

W strefie umywalki zabudowa ma formę zamkniętą – tworzą ją szuflady i szafki z frontami – natomiast w strefie kąpielowej przybiera lżejszą, ażurową formę otwartych półek.

Kolor pomarańczowy, niczym światło zachodzącego słońca utrwalonego na fototapecie, rozlewa się po całym wnętrzu. Grafitowe fronty mebli oraz płytki gresowe stanowią tło dla pomarańczowych dodatków, a podświetlone wnęki (także pomarańczowe) tworzą wrażenie szczelin, przez które przenikają promienie słońca.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH