Do wykończenia wnętrza wybrano dwa rodzaje płytek ceramicznych: na ścianach – czarne płytki z kolekcji „Vibrazioni” (110x34 cm)  marki Impronta Ceramiche z dekorami tworzącymi elegancki, ozdobny panel; na podłodze – „Spazio” z oferty NovaBell. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Do wykończenia wnętrza wybrano dwa rodzaje płytek ceramicznych: na ścianach – czarne płytki z kolekcji „Vibrazioni” (110x34 cm) marki Impronta Ceramiche z dekorami tworzącymi elegancki, ozdobny panel; na podłodze – „Spazio” z oferty NovaBell. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
24 lip 2012 10:09

Wanna jak marzenie: łazienka dla pary

Podobno dwójka oznacza harmonijne współdziałanie przeciwieństw. Tutaj ma znaczenie nie tylko symboliczne. Przestrzeń dla dwojga podzielona została na dwie części

Oddzielona łazienka, przeznaczona wyłącznie dla pani i pana domu, do której wchodzi się bezpośrednio z sypialni, była marzeniem inwestorów. Udało się je spełnić! Po rozsunięciu szklanych, znajdujących się w sypialni drzwi mogą korzystać z przestronnego, nowoczesnego salonu kąpielowego ze strefą sanitarną.

Cała, znajdująca się za szklanymi drzwiami, przestrzeń została podzielona na dwie części – poza salonem kąpielowym znajduje się tu sauna (w końcu pomieszczenia). Z kolei część zasadnicza także składa się z dwóch, umowie określonych stref umieszczonych na dwóch poziomach.

Część kąpielowa łazienki

Wyposażenie pierwszej, niemal w całości widocznej z sypialni, stanowią umywalka oraz wanna. To przestrzeń z przeważającym „pierwiastkiem kobiecym”, przeznaczona do kąpieli, dbałości o ciało i urodę, z ogromnym lustrem w kunsztownej ramie oraz wygodnym blatem szafki umywalkowej – idealnym do wyeksponowania kosmetyków, flakonów perfum, osobistych drobiazgów.

Jedynie dwa stopnie prowadzą na wyższy poziom łazienki. Tutaj, za dzielącą pomieszczenie ścianą działową, zaaranżowano strefę sanitarną, dyskretnie lokując sedes oraz bidet. Natomiast po lewej stronie od wejścia znajduje się przestronna kabina kąpielowa typu walk-in, zamontowana bezpośrednio na posadzce.

W stylu pałacowym

W nowoczesnym salonie kąpielowym można odnaleźć elementy charakterystyczne dla stylu pałacowego: lustro w ozdobnej ramie, ceramiczne dekory o rzeźbionej, zdobnej powierzchni czy salonową lampę nad wanną z tekstylnymi abażurami. Te wykwintne elementy aranżacji dobrze eksponuje nowoczesne, wyraziste tło czarnych płytek ściennych zestawionych z beżem podłóg oraz fragmentów ścian.

Niekonwencjonalny styl wnętrza podkreśla także gra faktur: gładka oraz strukturalna powierzchnia okładziny ceramicznej kontra dekoracyjny tynk. Obecność sauny narzuca niejako klimat domowego spa, który akcentują rośliny umieszczone w specjalnych, wykończonych płytkami ceramicznymi wnękach: w obudowie wanny oraz przy sanitariatach.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH