Wpust łazienkowy znajduje się nie tylko wewnątrz prysznica, ale także w podłodze przy wannie. Dzięki temu podczas kąpieli można bezkarnie chlapać. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Wpust łazienkowy znajduje się nie tylko wewnątrz prysznica, ale także w podłodze przy wannie. Dzięki temu podczas kąpieli można bezkarnie chlapać. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
05 paź 2011 10:51

Wanna wolno stojąca: marzenie miłośnika kąpieli

Małżeński salonik kąpielowy jest dostępny wyłącznie od strony sypialni – rozwiązanie możliwe do zastosowania, gdy w domu nie mieszkają dzieci. Prowadzą do niego przeszklone drzwi, rzadko zamykane przez właścicieli, którzy traktują łazienkę jako naturalną kontynuację sypialnianej przestrzeni.

Serce domu, w którym tętni życie rodzinne i towarzyskie, to duża, otwarta strefa dzienna z ogromnym przeszkleniem w jednej ze ścian i wyjściem na taras. Wokół rozciąga się rozległy, piękny ogród, nic dziwnego zatem, że jego widok stał się bardzo atrakcyjnym wizualnym dopełnieniem aranżacji salonu. Projektantka, mając na względzie zamiłowanie właścicieli do natury, postanowiła zaprosić ogród także do łazienki.

Naturalnie

Motywem przewodnim aranżacji stała się natura w podwójnym wydaniu, tak jakby na przestrzeni kilkunastu metrów kwadratowych spotkały się różne, dopełniające się żywioły. Pierwszy z elementów tej układanki to kamień. Całą ścianę nad wanną pokrył czarny, surowy kwarcyt elewacyjny („Black Lava”), przetykany mieniącymi się drobinkami, na którego tle pięknie rysuje się biały owal wolno stojącej wanny z hydromasażem. ­

Wygląda to trochę tak, jakby ktoś dla kaprysu ustawił ekskluzywną, nowoczesną wannę wśród skał. I jakby, w zupełnie naturalny sposób, dookoła pojawiły się rośliny. Juki w ozdobnych, pokaźnych donicach, delikatna orchidea, wnoszą do graficznej, czarno-białej kompozycji ożywczy pierwiastek, przydają jej ciepła i subtelności.

Wanna przy oknie

Na nich nie kończy się jednak obecność natury ożywionej w tej łazience: tuż obok wanny jest duże (2,30 m), sięgające podłogi okno, a za nim, po odsłonięciu rolety – ogród. Tym samym strefa wanny zamienia się w magiczny, zatopiony w zieleni zakątek, gdzie można nie tylko wziąć kąpiel, ale też wypić lampkę wina czy poczytać książkę.

Mamy tu oczywiście jeszcze jeden, spajający całość żywioł – wodę. Aby maksymalnie wyeksponować aranżację wanny i przydać wnętrzu lekkości, konstrukcję kabiny prysznicowej ograniczono do minimum.

Szkło w łazience

Tafle przezroczystego szkła zostały zamocowane wprost do podłogi i wykończone delikatnymi metalowymi listwami. Zamiast brodzika mamy niemal niewidoczny odpływ prysznicowy („Linearis” firmy Kessel). Całość, wyłącznie w niezbędnych miejscach, wypełniają jasnoszare płytki (firma Pastorelli). Na tym neutralnym tle snuje się opowieść o naturze...

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH