Do małej umywalki z ozdobnym syfonem dobrano baterię z linii „Focus S” firmy Hansgrohe. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Do małej umywalki z ozdobnym syfonem dobrano baterię z linii „Focus S” firmy Hansgrohe. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 lut 2012 13:06

Wewnętrzna harmonia

Gdy z racji niewielkiej powierzchni pomieszczenia, wyposażenie trzeba ograniczyć do niezbędnego minimum, do gry wchodzą materiały wykończeniowe. Niecodzienne połączenia decydują o wyjątkowym charakterze wnętrza pod warunkiem trafnego zestawienia kolorów i faktur.

Niewielka toaleta gościnna to jedna z dwóch łazienek w mieszkaniu czteroosobowej rodziny. Zaprojektowana została z myślą o gościach, stąd łagodne, stonowane barwy. Ale to nie jedyny powód, dla którego w pomieszczeniu prym wiodą spokojne i ciepłe brązy. Vis-á-vis – w łazience rodzinnej – króluje soczysty i energetyczny kolor pomarańczowy, dla którego brąz stanowi wskazaną równowagę.

Bezpieczne brązy tworzą w małej łazience atmosferę harmonii i spokoju, którą potęguje celne połączenie różnego rodzaju okładzin – ceramicznych i drewnianych. Ściany łazienki wykończone są w dolnej części płytkami ceramicznymi w dużym formacie, a powyżej – fornirowanymi płytami, stanowiącymi jednocześnie fronty szafki łazienkowej. Taka sama wysokość szafki oraz lustra na sąsiedniej ścianie optycznie powiększa małą przestrzeń łazienki. W części środkowej ścianę zdobią płytki dekoracyjne z motywem roślinnym w jaśniejszym odcieniu, wyraźnie eksponowane na tle brązowej okładziny. Całość dopełnia jesionowy parkiet w ciepłym, miodowym odcieniu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH