Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Do małej umywalki z ozdobnym syfonem dobrano baterię z linii „Focus S” firmy Hansgrohe. Fot. Bartosz Jarosz.

Do małej umywalki z ozdobnym syfonem dobrano baterię z linii „Focus S” firmy Hansgrohe. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 29 lut 2012 13:06

Wewnętrzna harmonia

Gdy z racji niewielkiej powierzchni pomieszczenia, wyposażenie trzeba ograniczyć do niezbędnego minimum, do gry wchodzą materiały wykończeniowe. Niecodzienne połączenia decydują o wyjątkowym charakterze wnętrza pod warunkiem trafnego zestawienia kolorów i faktur.

Niewielka toaleta gościnna to jedna z dwóch łazienek w mieszkaniu czteroosobowej rodziny. Zaprojektowana została z myślą o gościach, stąd łagodne, stonowane barwy. Ale to nie jedyny powód, dla którego w pomieszczeniu prym wiodą spokojne i ciepłe brązy. Vis-á-vis – w łazience rodzinnej – króluje soczysty i energetyczny kolor pomarańczowy, dla którego brąz stanowi wskazaną równowagę.

Bezpieczne brązy tworzą w małej łazience atmosferę harmonii i spokoju, którą potęguje celne połączenie różnego rodzaju okładzin – ceramicznych i drewnianych. Ściany łazienki wykończone są w dolnej części płytkami ceramicznymi w dużym formacie, a powyżej – fornirowanymi płytami, stanowiącymi jednocześnie fronty szafki łazienkowej. Taka sama wysokość szafki oraz lustra na sąsiedniej ścianie optycznie powiększa małą przestrzeń łazienki. W części środkowej ścianę zdobią płytki dekoracyjne z motywem roślinnym w jaśniejszym odcieniu, wyraźnie eksponowane na tle brązowej okładziny. Całość dopełnia jesionowy parkiet w ciepłym, miodowym odcieniu.

PROJEKTANT

Katarzyna Żukowska

Żukowska wnętrza

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA