Kształt umywalki (Krzemień) nawiązuje do okrągłej formy okna i łagodnie zarysowanych linii sedesu marki Koło. Podręczna szafeczka doskonale sprawdza się na toaletowe niezbędniki: ręcznik, gazety… Fot. Marcin Onufryjuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Kształt umywalki (Krzemień) nawiązuje do okrągłej formy okna i łagodnie zarysowanych linii sedesu marki Koło. Podręczna szafeczka doskonale sprawdza się na toaletowe niezbędniki: ręcznik, gazety… Fot. Marcin Onufryjuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
29 gru 2011 13:33

Wiatr od morza

Na framudze okna przysiadł ptak... Gdyby je uchylić, do łazienki wpłynie zapach bryzy Morza Śródziemnego. Niemal zmysłowe wrażenie potęguje kolorystyka: barwy przybrały odcienie piasku, rozgrzanego promieniami słońca.

Małe wnętrze wymagało dużej konsekwencji w urządzaniu. Zastosowane zamknięte półki, odpowiednia skala mebli i ceramiki, wykreowały to pomieszczenie na funkcjonalną i bardzo elegancką toaletę. Półprzezroczysta, szklana umywalka firmy Krzemień wydaje się być mniejszą i lżejszą od jej odpowiedników z pełnej ceramiki, a drewno teakowe, jak również jasne kolory ścian, wnoszą do łazienki pożądane ciepło.

Łazienka zyskuje całkiem nowe oblicze dzięki ciekawemu połączeniu drewna z kamieniem.Zastosowany tu trawertyn jest materiałem niezwykle trwałym materiałem o naturalnej, porowatej strukturze.Kamienne kafle podłogowe w formacie 10x10 cm idealnie przełamują higieniczny charakter łazienki dodając jej śródziemnomorskiego stylu. Całość uzupełnia tekstylna rzymska roleta w kolorze zgaszonej zieleni, która odsłania oryginalny kształt okna w łazience. Naturalne światło, wpadające przez kolisty otwór, powiększa optycznie niewielkie pomieszczenie narzucając mu nowoczesny, a jednocześnie romantyczny charakter.

W ten klimat wpisuje się też przepiękna, wisząca lampa w stylistyce glamour. Do urządzania toalety gościnnej czasem warto podejść z przymrużeniem oka. Jeden zabawny szczegół potrafi rozładować atmosferę i nadać wnętrzu indywidualny charakter. Kwintesencję stylu i elegancji przełamują tu motywy natury w postaci figurek ptaków. To pomysł pani domu na oswojenie tej niewielkiej przestrzeni, a umiar i konsekwencja w ograniczeniu drobnych, ozdobnych przedmiotów na wierzchu jest potwierdzeniem zasady „mniej znaczy więcej”.

WASZE KOMENTARZE (2)

DODAJ KOMENTARZ
  • meblolandnet-pl, 2012-09-14 15:23:52

    ta umywalka jest genialna :) cala kompozycja jak najbardziej jesteśmy na tak :)
  • domartstyl-pl, 2012-08-16 17:55:07

    inspirowana i inspirująca :))

POLECAMY W SERWISACH