Ciemna stylistyka łazienki nie wpływa na jej wielkość, gdyż duże lustro i podświetlane od spodu dolomity rozjaśniają ją. Kwadratowy sedes Zero (Catalano) wpasowuje się w ostrość kształtów wystroju tak jak szklana umywalka przywieziona z Mediolanu zainstalowana została na  marmurowym białym blacie. Fot. Monika Filipiuk.

Zobacz galerię [3 zdjęć]

Ciemna stylistyka łazienki nie wpływa na jej wielkość, gdyż duże lustro i podświetlane od spodu dolomity rozjaśniają ją. Kwadratowy sedes Zero (Catalano) wpasowuje się w ostrość kształtów wystroju tak jak szklana umywalka przywieziona z Mediolanu zainstalowana została na marmurowym białym blacie. Fot. Monika Filipiuk.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
12 lip 2013 14:21

Wieczorne kąpiele

Niewielka, ale jakże klimatyczna. W tej łazience niedosyt powierzchni rekompensują aranżacyjne smaczki. Dzięki nim wnętrze staje się swoistą interpretacją wieczornej, nadmorskiej scenerii.

Być może sama lokalizacja (Sopot) oraz nadmorski krajobraz miały wpływ na styl i klimat wnętrza. Woda, której strumienie można oglądać przez szklane tafle ścianek umywalki oraz kabiny prysznicowej, naturalne dolomity, z których „usypana” jest ścieżka do umywalki, przywołują skojarzenia z krajobrazem wybrzeża. Ciemno-grafitowe płytki gresowe na podłodze oraz ścianach oddają klimat wieczoru. Zarówno ze względu na wygodę, jak też niewielką powierzchnię pomieszczenia, znalazł się tu natrysk.

Prysznic typu walk-in, we wnęce wykończonej przepięknie połyskującą, szklaną mozaiką, został oddzielony taflą szkła, a jego strefę wyznacza płaski brodzik. Strefa umywalki – oryginalnie zaaranżowana i efektowna – zajmuje środkową część pomieszczenia. Od drzwi wprost do umywalki prowadzi wyjątkowy, kamienny chodnik. Wnękę w posadzce o głębokości 30 cm wykończono mlecznym szkłem, na którym ułożono białe kamyki (dolomity), i przykryto taflą szkła.

Niebieska świetlówka umieszczona wewnątrz gwarantuje ciekawy efekt. Sama umywalka – model ze szkła o prostej, geometrycznej formie – ustawiona została na blacie z białego marmuru. Z jednej strony opartego na marmurowej obudowie, z drugiej – wspartego na szafce z frontem z mlecznego szkła. Biel marmuru dolomitów oraz ceramiki sanitarnej rozświetla dominującą czerń. Kolor niebieski jest tu jedynie akcentem, pojawia się jako barwa światła w podłodze raz jeden z kolorów mozaiki ściennej.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH