Na obszernym, granitowym
blacie szafki nie brakuje miejsca na kosmetyki
i drobiazgi, ale centralne
miejsce zajmuje elegancka
umywalka „Ego” Kerasan z baterią „Solar” Graff. Fot. Bartosz Jarosz.

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Na obszernym, granitowym blacie szafki nie brakuje miejsca na kosmetyki i drobiazgi, ale centralne miejsce zajmuje elegancka umywalka „Ego” Kerasan z baterią „Solar” Graff. Fot. Bartosz Jarosz.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
10 kwi 2013 11:06

Woda, światło, łupek

Łazienka na parterze została zaprojektowana z myślą o gościach, ale na co dzień korzystają z niej także domownicy. Wizytowy charakter pomieszczenia był zatem ważnym elementem projektu, jednak nie najważniejszym.

Priorytetem było wykorzystanie w aranżacji kamienia naturalnego, na czym szczególnie zależało inwestorom. Grafitowy łupek w formie kamiennych płytek (30x30 cm) wykorzystano do wykończenia ściany w strefie sanitarnej. Wszystko co „dzieje się” dookoła służy – mniej lub bardziej bezpośrednio – wyeksponowaniu, właściwemu oświetleniu oraz zapewnieniu godnej oprawy dla tego wyjątkowego materiału.

W rezultacie łazienka cała aż lśni – blaskiem srebrnej mozaiki, skrzącej się w świetle halogenów (oświetlenie górne oraz w ścianie), a także subtelnym oświetleniu wieczornym (linie ledowe zainstalowane wokół kamiennej okładziny). Stonowana, gustowna czerń lakierowanych frontów oraz granitowego blatu wyróżnia podwieszaną szafkę łazienkową, która – podobnie jak charakter materiałów wykończeniowych, linia ceramiki sanitarnej oraz armatury – reprezentuje styl powściągliwej elegancji.

Niebagatelne znaczenie dla ostatecznego wyglądu łazienki ma wyjątkowa staranność wykonania okładzin podłogowych i ściennych, dbałość o detale i zastosowanie pracochłonnych, ale zapewniających wyjątkowy efekt rozwiązań. Te ostatnie dotyczą prac wykończeniowych. Architekt zaproponowała 30-centymetrowy cokół ceramiczny zakończony pasem mozaiki na ścianach wykończonych farbą. Zwykle pojawiająca się w tym miejscu różnica poziomów (związania z grubością płytki) tutaj została całkowicie zniwelowana – na ścianach ponad cokołem zastosowano dodatkowo płyty gipsowo-kartonowe, następnie otynkowane i pomalowane. Dzięki temu płaszczyzny ścian oraz podłóg zachowują jednolitą, równą powierzchnię oraz elegancki wygląd, pełniąc rolę tła dla kamiennej ściany.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH