Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

Duże okno w łazience można przysłonić rzymską roletą, albo cieszyć się promieniami słońca ogarniającymi strefę kąpielową. Fot. Monika Filipiuk.

Duże okno w łazience można przysłonić rzymską roletą, albo cieszyć się promieniami słońca ogarniającymi strefę kąpielową. Fot. Monika Filipiuk.
  • Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
  • 01 kwi 2008 00:00 (aktualizacja: 18 lut 2014 16:44)

Zadbaj o wygodną strefę kąpieli w swojej łazience!

Moda ma to do siebie, że przemija. Taki jej urok. Można się z tym pogodzić, albo wybrać coś, co nie ma szans stać się passé. Naturalność, prostota i szlachetne materiały zawsze stoją ponad trendami.

Ta przeznaczona dla całej rodziny łazienka to prawdziwy salon kąpielowy. Jest niezwykle wygodny, elegancki, a jednocześnie oszczędny w formie i geometryczny. Właścicielom zależało, aby aranżacja sprawiała wrażenie jak najbardziej naturalnej i przejrzystej. Stąd dominująca tu delikatna szarość płytek i biel urządzeń sanitarnych ocieplona elementami z drewna.

Kabina prysznicowa zajmuje utworzoną w tym celu wnękę naprzeciw wejścia do łazienki. Zamykają ją transparentne szklane drzwi, a tradycyjny brodzik zastąpiło ledwie dostrzegalne obniżenie podłogi.

Minimalistyczna i prosta aranżacja

To wyraźny ukłon w stronę minimalizmu, prostoty i czystości form. Niekwestionowaną królową tej łazienki jest jednak wanna. Sama w sobie dość zwyczajna, zyskała rangę dzięki niezwykłej obudowie. Gospodarze marzyli o wannie wpuszczonej w podłogę. Projektanci zaproponowali rozwiązanie mniej kłopotliwe pod względem wykonawczym, a jednocześnie równie efektowne. Wanna została umieszczona na obszernym podeście pod oknem, a prowadzą do niej charakterystyczne schodki.

Wokół misy powstał szeroki blat, przydatny do odłożenia kąpielowych akcesoriów, ale przede wszystkim będący piękną ramą kompozycyjną. Merbau – egzotyczne drewno, z którego jest wykonany – dzięki swojej ciemnej barwie pełni ważną rolę kontrastowego komponentu aranżacji.

Pojawia się także w dekoracyjnych wnękach, jakie zdobią jedną ze ścian oraz – zupełnie nietypowo – jako pasek wprawiony pomiędzy płytki na podłodze.

Ściany częściowo malowane

Ściany w tej przestronnej łazience tylko częściowo pokrywają płytki ceramiczne. Pozostałe fragmenty pomalowane zostały na kolor o kilka tonów ciemniejszy od barwy płytek. To subtelne zestawienie to jeszcze jeden akcent przesądzający o naturalnej elegancji tego wnętrza. Wnętrza tak harmonijnego, że sprzyjać by mogło nawet… medytacji.

PROJEKTANT

Aleksandra Wołczyk

MOMOgroup


Piotr Machelski

Piotr Machelski STUDIO

WASZE KOMENTARZE (0) + DODAJ KOMENTARZ

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA