Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

LONDYN

 

Rozświetlona Tamiza

14 gru 2016 11:46

Jak ożywić rzekę w mieście, która w nocy niknie w mroku? Londyński konkurs miał za zadanie wyłonić najciekawszą koncepcję oświetlenia Tamizy. Wygrała niezwykła koncepcja autorstwa brytyjskiego biuro projektowego i amerykańskiego artysty pracującego ze światłem.

Londyn Leo VIllareal Lifschutz Davidson Sandilandshas

Klimatyczna restauracja w Londynie

06 gru 2016 11:43

New Wing, odnowione skrzydło londyńskiego centrum sztuki i kultury Somerset House, stało się siedzibą Pennethorne Cafe Bar. Lokal nazwano tak na cześć Sir Jamesa Pennethorne'a, cenionego XIX-wiecznego architekta, który stworzył tę część Somerset House.

Londyn SHH Pennethorne Cafe Bar

Instalacja „The Invisible Store of Happiness” na Clerkenweel Design Week

21 kwi 2015 08:16

Instalacja „The Invisible Store of Happiness” to przykład kreatywnego wykorzystania drewna oraz rzemieślniczego kunsztu. Pracuje nad nią dwoje utalentowanych brytyjskich artystów – Sebastian Cox, projektant mebli oraz Laura Ellen Bacon, rzeźbiarka, którzy łączą swoją pomysłowość i umiejętności, aby stworzyć wyjątkową formę z amerykańskiego drewna liściastego.

Londyn wystawa designu Clerkenweel Design Week

Niezwykły klub dżentelmenów. The Clubhouse w Londynie

26 sie 2014 15:36

Czy ktoś z was wie, że Mayfair jest najdroższą lokalizacją na planszy brytyjskiej wersji gry Monopoly? Wątpię, żeby akurat to skłoniło Adama Blaskey’a do założenia w tej ekskluzywnej londyńskiej dzielnicy The Clubhouse – miejsca spotkań biznesowych. Nie mam jednak wątpliwości, że powstałe tu biuro jest niezwykłe, w czym duża zasługa projektantów z SHH Architects Interior Designers.

Londyn projekt biura projekt wnętrza publicznego SHH Architects Interior Designers Brendan Heath Wielka Brytania

Biuro jak ogrodowa rzeźba

29 lip 2014 10:17

Shoffice to pawilon ogrodowy zaaranżowany na niewielkie biuro. Mieści się on na tyłach domku szeregowego z lat 50. w dzielnicy St. John’s Wood w północno-zachodniej części Londynu. Zgodnie z założeniami klienta, celem projektu było stworzenie funkcjonalnej przestrzeni biurowej w formie „rzeźby”, która w naturalny sposób miałaby wtapiać się w ogród. Realizacja tego zadania była możliwa dzięki współpracy biura architektonicznego Platform 5 Architects, inżynierów z firmy Morph Structures oraz projektantów z Millimetre.

Londyn projekt biura projekt wnętrza publicznego Platform 5 Architects

Projekty na piątkę, czyli wystawa „FIVE” na "Clerkenwell Design Week"

21 maj 2014 09:10

Pięć zespołów projektantów z kolektywu OKAY Studio, pod kierunkiem rzeźbiarza, Adama Kershawa, stworzyło pięć unikalnych kolekcji przedmiotów na tegoroczną edycję "Clerkenwell Design Week", odbywającą się 20-22 maja br. w Londynie. Ponieważ jest to już piąta edycja tej imprezy, projektanci mieli za zadanie podkreślić wszechstronność zastosowań pięciu gatunków amerykańskiego drewna liściastego.

Londyn meble drewanine targi designu światowy design światowi projektanci Clerkenwell Design Week

Ujarzmić ocean. London Aquatics Centre

28 kwi 2014 07:56

Środowisko wodne nie jest dla człowieka naturalnym miejscem do życia, od wieków jednak stanowi przedmiot jego badań, fascynacji, inspiracji, ale też i lęków. Podziwiamy dzikość natury, ale staramy się ją okiełznać. W tej dziedzinie ogromne pole do popisu, oprócz naukowców, mają również architekci, w których pracach inspiracja morzami i oceanami daje imponujące efekty. Nie inaczej jest w przypadku olimpijskiej pływalni – Centrum Aquatics w Londynie.

Londyn Zaha Hadid projekt wnętrza publicznego London Aquatics Center projekt pływalni

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA

WYDARZENIA