Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

PROJEKT MUZEUM

 

Galeria Sztuki Toi o Tamaki w Auckland

19 sie 2014 13:55

Podczas ubiegłorocznego Światowego Festiwalu Architektury Galeria Sztuki Toi o Tamaki, znajdująca się w nowozelandzkim Auckland, została uznana za najlepszy budynek 2013 roku. Czym podbiła serca jurorów tego prestiżowego konkursu? Przede wszystkim wrażliwością projektujących ją architektów, którzy tchnęli nowego ducha w istniejący już budynek, znakomicie wpisali go w otaczający kontekst krajobrazowy oraz nadali mu własną tożsamość.

projekt muzeum projekt wnętrza publicznego Francis-Jones Morehen Thorp fjmt Auckland Nowa Zelandia Galeria Toi o Tamaki

Konkurs na projekt Muzeum Polskiej Wódki rozstrzygnięty

28 lip 2014 09:07

25 lipca br. rozstrzygnięty został konkurs na koncepcję wnętrza pierwszego w Polsce i na świecie Muzeum Polskiej Wódki. Najwyżej oceniony został projekt, który powstał w pracowni Archigraf Michała Brutkowskiego. Konkurs zorganizował Warszawski Oddział Stowarzyszenia Architektów Polskich na zlecenie Agros Holding, spółki z Grupy Pernod Ricard, inicjatora powstania muzeum.

aranżacje wnętrz warszawa projekt muzeum projekt wnętrza publicznego Nizio Interior Archigraf Michał Brutkowski Basmaji Muzeum Polskiej Wódki Meteor Architects

Współczesna inspiracja skansenem. Muzeum Wsi Opolskiej

30 maj 2014 10:03

Jak nowoczesny projekt połączyć z wpisanym w misję muzeum powrotem do źródeł? To tylko pozorny paradoks. Mimo że architektura wernakularna zyskuje coraz większą rangę, projektanci nie poprzestali wyłącznie na czerpaniu z tradycji. Koncepcja architektoniczna Muzeum Wsi Opolskiej nawiązuje więc do stylu rustykalnego, ale korzysta z innowacyjnych rozwiązań.

projekt muzeum projekt wnętrza publicznego db2 architekci Iwona Wilczek Mariusz Tenczyński Ewa Oglęcka Jarek Oglęcki Muzeum Wsi Opolskiej

Tam ciągle gra muzyka... Muzeum Titanica w Belfaście

09 kwi 2014 13:24

Uroczyste otwarcie Muzeum Titanica w Belfaście miało miejsce 31 marca 2012 roku. Data nie była przypadkowa, ponieważ zbiegła się z setną rocznicą jedynego rejsu, w jaki statek wypłynął. Co prawda, nie jest to jedyne muzeum poświęcone tej tragicznej historii, ale bez wątpienia największe i najdokładniej nawiązujące do kształtu transatlantyku.

projekt muzeum projekt wnętrza publicznego Paul Crowe Todd Architects Belfast Muzeum Titanica w Belfaście

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA

WYDARZENIA