Studio Dobrych Rozwiązań

Dobrzemieszkaj.pl - projektowanie, aranżacja wnętrz, wystrój mieszkania

PROJEKT OPERY

 

Monumentalny projekt Christiana de Portzamparca

21 sie 2014 14:13

Kiedy w styczniu 2013 roku w Rio de Janeiro nastąpiło uroczyste otwarcie olbrzymiego kompleksu kulturalnego Cidade das Artes (Miasta Sztuki, które pierwotnie nosiło miano Miasta Muzyki) wcześniejsze kontrowersje i dyskusje dotyczące kształtu oraz sensowności tej inwestycji ustąpiły miejsca zachwytowi. Projekt Francuza, Christiana de Portzamparca, to wspaniały przykład postmodernistycznej architektury, będącej wyrazem buntu przeciwko modernistycznemu racjonalizmowi.

projekt wnętrza publicznego projekt opery Brazylia Cidade das Artes Christian de Portzamparc Rio de Janeiro

Historia wpleciona w nowoczesność. Tivoli Concert Hall w Kopenhadze

17 lip 2014 09:34

Modernizacja kopenhaskiej Tivoli Conert Hall była zadaniem niełatwym zarówno dla projektantów, jak i osób w niej pracujących. Należało trzymać się ścisłych wytycznych inwestora oraz ograniczyć ingerencję w bieżącą pracę instytucji do minimum. Hala znajduje się w Ogrodach Tivoli – parku rozrywki w centrum stolicy Danii, jednej z największych atrakcji turystycznych miasta.

projekt wnętrza publicznego projekt opery 3XN Architects Kim Herforth Nielsen

Wierzchołek góry lodowej. Opera Narodowa w Oslo

11 lip 2014 12:40

Jakie skojarzenia budzi Norwegia? Najczęściej wydaje się być odległą, mroźną krainą, w której przez pół roku trwa dzień, a przez kolejne pół noc. Niegdyś zamieszkiwali ją Wikingowie. Cóż jeszcze? Ibsen, Munch przepiękna mitologia, przedziwny język, surowy klimat i bardzo czyste środowisko. To podstawowe informacje, które większość z nas wymieni jednym tchem. Kiedy jednak spojrzymy na ten kraj uważniej, znajdziemy w nim wiele niesamowitych miejsc. Jednym z nich jest Opera Narodowa w Oslo.

projekt wnętrza publicznego projekt opery

Design w operze. Winspear Opera w Dallas

18 kwi 2014 10:10

Nie jest łatwo stworzyć coś od podstaw, tym bardziej, jeśli wiąże się to z koniecznością zmiany głęboko zakorzenionego myślenia. Przed takimi właśnie twórczymi wyzwaniami stawiani są często architekci. Dzięki nim przekonujemy się, że budynek urzędu, biura czy instytucji kultury nie musi ulegać architektonicznym schematom, ale może zaskakiwać i zachwycać. Projektanci z pracowni Foster + Partners w swojej pracy przełamują schematy, czego dowodem jest Winspear Opera House w Dallas.

projekt wnętrza publicznego projekt opery Foster + Partners Dallas Whispear Opera Norman Foster

NEWSLETTER DOBRZEMIESZKAJ.PL

Najciekawsze artykuły z serwisu Dobrze Mieszkaj codziennie w Twojej skrzynce

GALERIE PROJEKTANTÓW

ARCHITEKT RADZI

W tym tygodniu na pytania czytelników portalu odpowiada:

Autorskie Studio Projektu QUBATURA

WYDARZENIA