Gardena Dmuchawa odkurzacz ErgoJet 3000. Fot. Gardena

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Gardena Dmuchawa odkurzacz ErgoJet 3000. Fot. Gardena
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
20 wrz 2016 10:44

Jesienny ogród: sposób na opadające liście

Złote liście opadające jesienią z drzew wyglądają urokliwie. Jednak dla tych, którzy muszą zadbać o porządek w ogrodzie, wiąże się to z dodatkowymi obowiązkami.

Prace jesienne w ogrodzie wymagają dużo czasu i siły. Do szczególnie pracochłonnych zadań należy grabienie liści, które najpierw układane są na sterty, a dopiero później utylizowane. Jest na to jednak prostszy sposób. Firma Gardena stworzyła specjalne dmuchawy, które pozwolą łatwo, wygodnie, szybko i skutecznie usunąć z trawników zalegające liście oraz odpady ogrodowe. Dbanie jesienią o wygląd domowego otoczenia nie musi być problemem. Odpowiednio dobrany sprzęt to niezawodny pomocnik, który poradzi sobie z najbardziej wymagającymi czynnościami. Dmuchawy, które mogą pełnić również funkcję odkurzacza ogrodowego Gardena są wydajne i łatwe w obsłudze. Z ich użyciem każdy bez trudu poradzi sobie z pokrywającymi trawnik liśćmi – mówi Jarosław Soboń, ekspert marki Gardena.

Gardena ma w swoim asortymencie dmuchawy, które są łatwe w obsłudze i wydajne, co gwarantuje użytkownikom szybkie i bezproblemowe usunięcie liści oraz odpadów ogrodowych. Nie trzeba również martwić się o kręgosłup, ponieważ dmuchawy są lekkie, poręczne i nie wymagają schylania się podczas odkurzania. Zostały stworzone w taki sposób, aby zapewnić każdemu użytkownikowi komfort i pozbawić go znacznego wysiłku. Gardena dmuchawa AccuJet 18-Li posiada niezawodny akumulator litowo-jonowy, dzięki czemu odkurzając nie trzeba nieustannie myśleć o kablu. Poza tym można go wykorzystać w innych produktach tej marki. Propozycją skierowaną do wymagających użytkowników jest dmuchawa z funkcją odkurzacza - Gardena ErgoJet 3000 o dużej mocy. To urządzenie wielofunkcyjne, ponieważ może być używane, jako dmuchawa, odkurzacz i rozdrabniacz liści. Zastosowana w niej innowacyjna technologia ClickFit sprawia, że w łatwy sposób można przełączać funkcję odkurzania i dmuchania. Natomiast objętość odpadów redukowana jest dzięki wbudowanemu, solidnemu rozdrabniaczowi.

Zgarnianie liści z trawnika ma również inną ważną funkcję. Nieuprzątnięte powierzchnie, stają się po prostu niebezpieczne szczególnie podczas deszczu. Na śliskich i gnijących liściach łatwo się poślizgnąć i zrobić sobie krzywdę. Ważne jest więc systematyczne usuwanie liści z ogrodu. Pamiętajmy jednak o zwierzętach żyjących w naszym otoczeniu, z którymi zazwyczaj nie mamy styczności - żaby, jeże czy jaszczurki. Często ukrywają się pod żywopłotami lub w stertach liści i nie należy wyrządzać im krzywdy.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH