Dekoracje i oświetlenie do ogrodu. Rabbit. Fot. Qeeboo/Dutchhouse.pl

Zobacz galerię [6 zdjęć]

Dekoracje i oświetlenie do ogrodu. Rabbit. Fot. Qeeboo/Dutchhouse.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
08 cze 2017 22:09

Aranżacja ogrodu: lampy, meble i zabawki w jednym

Chciałbyś mieć w ogrodzie mebel czy lampę, które będą jednocześnie zaskakującymi ozdobami, a także rodzajem zabawek, które dostarczą mnóstwo radości zarówno małym, jak i dużym?

Pół żartem, pół serio - takie hasło można przypisać nowoczesnej kolekcji ozdób ogrodowych firmy QeeBoo. Jest założycielem jest wybitny włoski designer Stefano Giovanonni, słynący z żartobliwego podejścia do formy, chociaż funkcję przedmiotu zawsze traktuje jak najbardziej na serio.

Krzesła Rabbit w różnych kolorach w kształcie królika to właśnie jego dzieło. Stojące na tarasie czy trawniku, są intrygującą dekoracją, ale przede wszystkim wygodnymi siedziska dla dzieci (mniejsze) i dorosłych (większe). Mają też inną nieocenioną zaletę – ich wesoły wygląd tak zaraża chęcią do wspólnej zabawy, że chciałoby się krzyknąć: uwaga, zaczynamy wyścig królików!

Ironicznym nawiązaniem do dawnych ogrodowych rzeźb są także lampy Kong. Naturalnej wielkości goryl trzyma w łapie latarkę wielkości reflektorka, która, w zależności od wersji, kieruje światło w dół lub w górę. Jak przystało na krewniaka King Konga, groźny wygląd małpy idzie w parze z jej łagodnym charakterem. Intruzi jednak o tym nie wiedzą. Miejmy więc nadzieję, że ta dekoracyjna latarnia stanie się również strażnikiem naszego ogrodu.

W podobnej konwencji są utrzymane inne projekty QeeBoo – stojak na parasole Killer w kształcie paszczy rekina oraz seria czaszek Mexico, w której skład wchodzą stołki, stoliki i donice. Czy trzeba się ich bać? Nie, ich zadaniem bowiem jest nie tyle przerażanie nas, ile oswajanie naszych strachów. Tak samo jak filmowych horrorów.

Źródło: Dutchhouse.pl

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH