Zestaw do zabawy Multi-Play Big Snake doskonale sprawdzi się w dużym ogrodzie. Zestaw firmy Delta Gartenholz. Fot. Obi.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Zestaw do zabawy Multi-Play Big Snake doskonale sprawdzi się w dużym ogrodzie. Zestaw firmy Delta Gartenholz. Fot. Obi.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
30 maj 2016 09:02

Aranżacja ogrodu. Zobacz jak zaplanować miejsce zabaw dla dzieci

Planując ogród powinniśmy pamiętać o najmłodszych. Warto specjalnie dla nich przygotować mały plac zabaw. Pomoże w tym szeroka oferta produktów dostępna w sklepach.

Ogród powinien być miejscem, w którym dzieci będą czuć się swobodnie. Wybierając wyposażenie i planując przydomową przestrzeń powinniśmy dopasować ją do ich wieku i zainteresowań.

Małym dzieciom wystarczy nieduża piaskownica, a w gorące dni mały basenik. Nieco starsze ucieszą się z trampoliny, drabinek, huśtawek, lin wspinaczkowych czy zjeżdżalni. Mały plac zabaw przyniesie dzieciom wiele radości i sprawi, że chętnie będą odpoczywały na świeżym powietrzu.

W przydomowym ogrodzie warto wydzielić miejsce, które będzie zachęcać dzieci do aktywności fizycznej: tablice do koszykówki, małe boisko. Jeśli mamy wystarczająco dużo przestrzeni w ogrodzie możemy wstawić basen, który doskonale sprawdzi się podczas upalnych dni. Do wyboru są baseny rozporowe oraz większe, na stelażu. Szeroka oferta producentów pozwala na dopasowanie basenu do wielkości naszego ogrodu.

Miejsce do zabawy powinno być przede wszystkim bezpieczne. Jeśli zdecydujemy się na stałe elementy: huśtawkę, zjeżdżalnię lub inne tego typu urządzenia sprawdźmy czy są one wykonane solidnie i stabilnie zamocowane do podłoża. 

Aranżując przydomową przestrzeń warto pomyśleć o zakupie dziecięcych mebli ogrodowych, małych krzeseł, stolików. Pamiętajmy również, że przydomowy plac zabaw warto umieścić w miejscu, które będzie widoczne z okien domu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH