Kolorowe meble marki Lonc. Fot. Dutchhouse.pl

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kolorowe meble marki Lonc. Fot. Dutchhouse.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Łotowska
09 marz 2016 10:46

Kolorowe siedziska do domu i ogrodu. W sam raz na wiosnę!

Bajecznie kolorowe, odporne na warunki atmosferyczne. Zobaczcie pomysły na siedziska holenderskiej marki Lonc.

Firmę Lonc Living Products założyło dwóch projektantów przemysłowych, grafik, dekorator wnętrz i kilku technologów produkcji mebli, pracujących w Caballero Factory w Hadze, kuźni holenderskiego designu. Wierząc w wartość swoich pomysłów, postanowili stworzyć własną markę i przebić się przez konkurencję na niełatwym rynku meblarskim. Trzeba przyznać, że udało im się to bardzo szybko, czego dowodem są liczne nagrody, m. in. Red Dot w roku 2012, a także zainteresowanie klientów z wielu krajów.

Wpływ na coraz większą popularność produktów Lonc mają bez wątpienia ich ciekawe, dopracowane do najmniejszego szczegółu formy. Uwagę zwraca zwłaszcza połączenie linii opływowych z prostymi, co daje bardzo ciekawy efekt.
Jednak równie ważne jest to, czego od razu nie widać, jak na przykład ergonomia, do której projektanci Lonc przywiązują ogromną wagę. W rezultacie tego stołki i fotele mają tak wyprofilowane siedziska, żeby zapewnić jak największą wygodę osobom na nich wypoczywających. I to niezależnie od wzrostu czy pozycji, jak przybiorą; równie komfortowo będą się czuć, siedząc prosto, jak i półleżąc.
Nadawanie tak optymalnych kształtów siedziskom umożliwia materiał, z jakiego są wykonane. Jest to polietylen - łatwe do formowania tworzywo pochodzące z surowców wtórnych. W niektórych modelach łączy się je z tak samo ekologicznym drewnem tropikalnym opatrzonym certyfikatem FSC oraz stalą. Wszystkie te materiały dobrze znoszą niekorzystne warunki atmosferyczne, co sprawia, że meble Lonc można użytkować na tarasach lub w kawiarnianych ogródkach. Ze względu na bajeczne kolory, w jakich są produkowane, będą też ozdobą niejednego wnętrza, zarówno prywatnego, jak hotelowego, biurowego czy restauracyjnego. Meble Lonc dostępne są w sklepie Dutchhouse.pl.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH