Kominki na taras i do ogrodu. Fot. Kratki.pl

Zobacz galerię [8 zdjęć]

Kominki na taras i do ogrodu. Fot. Kratki.pl
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
30 maj 2017 11:36

Kominek do ogrodu: bardzo ciekawe propozycje

Tradycyjne ognisko na świeżym powietrzu, można zastąpić eleganckim kominkiem gazowym lub designerskim biokominkiem

Ciepłe, wakacyjne miesiące nie muszą oznaczać końca miłych wieczorów przy kominku. Rozpalanie ognia latem, ma swój niepowtarzalny urok, a długie wieczory sprzyjają spędzaniu czasu przy migających płomieniach.

Nastrojowo na tarasie

Tradycyjne ognisko na świeżym powietrzu, można zastąpić eleganckim kominkiem gazowym lub designerskim biokominkiem. By mógł pełnić swoją funkcję poza domem, trzeba upewnić się, że jest sprawny technicznie i odpowiednio umiejscowiony: najlepiej w miejscu osłoniętym przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi – mówi Sylwester Kałwiński z firmy Kratki.pl.

Zobacz także: Salon z kominkiem: 25 pięknych zdjęć

Kominek gazowy świetnie sprawdzi się na otwartym tarasie, a w przypadku dużego ogrodu można stworzyć dla niego specjalne miejsce, np. w altanie. Łatwo sobie wyobrazić, że odpowiednio wyeksponowana wizja ognia, doda wieczornym przyjęciom niezwykłego uroku.

Wyjątkowy ogień

Doskonałym produktem, który sprawdzi się na świeżym powietrzu, będzie nowość naszej firmy, ogrzewacz gazowy Patio – zauważa Sylwester Kałwiński. Największą jego zaletą jest naturalna wizja ognia. W urządzeniu zastosowano nowoczesny palnik ceramiczny i osłonięto go z każdej strony szkłem. Dzięki temu, migające płomienie są widoczne z każdego punktu ogrodu czy tarasu, a ciepło emitowane w sposób bezpieczny przez urządzenie, rozchodzi się równomiernie w każdym kierunku. Dodatkowo, każdy biokominek Patio jest ozdobiony białymi kamieniami (otoczakami), co sprawia, że jest jeszcze bardziej atrakcyjny wizualnie. Możliwe jest także dodatkowe udekorowanie go szkiełkami dekoracyjnymi o różnym kształcie i kolorze.

Biokominek na otwartej przestrzeni

Biokominki stanowią alternatywę dla tradycyjnych kominków. Duży, stojący model będzie skupiał na sobie uwagę i zachęcał do spędzania przy nim czasu, ale równie atrakcyjne może być umiejscowienie kilku małych biokominków w różnych punktach ogrodu.

Największą zaletą biokominków jest ogromy wybór kształtów, form, kolorów i materiałów, z których są wykonane. Aranżując przestrzeń w ogrodzie, można dzięki nim stworzyć niebanalny i wyjątkowy klimat. Spośród naszych produktów, miłośnicy klasycznych aranżacji chętnie wybierają biokominki z serii Foxtrot Misa, Hotel, Krzak, Echo czy Tango. Natomiast osoby zafascynowane nowoczesnymi, minimalistycznymi ozdobami, na pewno zwrócą uwagę na biokominek Romeo – proponuje Sylwester Kałwiński.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH