Fotel Canopo. Fot. Samuele Mazza

Zobacz galerię [26 zdjęć]

Fotel Canopo. Fot. Samuele Mazza
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
22 cze 2017 09:46

Lato w ogrodzie - tak urządzisz salon pod chmurką

Gdy sprzyja pogoda, z chęcią przebywamy w ogrodzie i na tarasie. Komfortowy wypoczynek zapewnią ogrodowe siedziska, stoliki czy parasole. Pomyślmy o nich jeszcze przed sezonem.

Nowoczesne meble ogrodowe plecione z włókien syntetycznych zyskały już naszą akceptację, a na nowoczesne tkaniny pokrywające siedziska i oparcia nie patrzymy z niedowierzaniem. Przekonaliśmy się tak że do niesamowitych siedzisk z tworzywa wyglądających jak obiekty nie z tego świata, z drugiej strony nie zapomnieliśmy o wygodnych zestawach z drewna i plecionych naturalnych włókien.

Meble z włókien syntetycznych są bardzo trwałe, nie szkodzą im zmiany temperatury ani deszcz i nie płowieją na słońcu. Nie trzeba ich też konserwować na zimę i łatwo je utrzymać w czystości wystarczy polać wodą z węża ogrodowego. Niektóre zestawy to meble modułowe, więc pozwalają na kombinacje różnych elementów. Ten niezwykły, pełen zalet materiał, z którego wykonuje się plecionki, to polipropylen, polietylen lub poliuretan o dużej gęstości. Włókna technoratanu produkowane są w różnych kolorach, ale najczęściej są to brązy, szarości i biel.

Ekskluzywne meble ogrodowe wyglądają czasem tak, jakby zostały wyniesione na taras prosto z domu. To dlatego, że ich szkielet nie jest opleciony włóknem, ale pokryty tkaniną. Tkaniną pokryte są również poduchy, którymi wyściełane są meble plecione. Zwykle jest to impregnowana tkanina poliestrowa pokryta teflonem lub warstwą PVC lub inne kombinacje sztucznych włókien, jak np. akrylu i PVC, które wyglądem nie ustępują innym, bardziej tradycyjnym materiałom. Meble pokryte taką tkaniną można bez obaw umieścić blisko basenu bez obawy, że przemokną albo zmienią kolor na słońcu. Bogatą ofertę mebli ogrodowych marek np. Visionnaire, Samuele Mazza, Vondom można obejrzeć w Galerii Heban.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH