Zestaw mebli Melody. Fot. Keter

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Zestaw mebli Melody. Fot. Keter
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
26 kwi 2018 13:28

Majówka w ogrodzie -zorganizuj czas dla rodziny i przyjaciół

Majówka to świetny moment, aby pozwolić sobie na kreatywne szaleństwo czy zorganizowanie niezapomnianego garden party.

W okresie wiosennym fantastycznym miejscem do naładowania akumulatorów jest przydomowy ogród. W tym czasie bowiem ogród rozkwita, zieleń nabiera soczystych barw, a powietrze jest przesycone aromatami pierwszych kwitnących kwiatów. Jest to świetne miejsce, aby spędzić w nim czas w gronie przyjaciół czy rodziny.

Przyjęcie w ogrodzie - czas dla przyjaciół i rodziny

Spotkanie możemy rozpocząć od wspólnego gotowania. Grillowanie w ogrodzie to świetny sposób na integrację i nadrobienie zaległości towarzyskich. Wspólne przyrządzanie potraw zbliża ludzi, a w Polsce stało się już rytuałem towarzyskim. Aby przygotowywanie grilla było bezpieczne, warto wcześniej zadbać o odpowiednie miejsce. Ustawmy grilla na płaskiej, równej powierzchni. Najlepiej jeśli będzie to przygotowane wcześniej, specjalne miejsce np. betonowa lub kamienna wysepka. Grill powinien być ustawiony z dala od roślin wrażliwych na wysoką temperaturę, oraz mebli ogrodowych, aby uniknąć nieprzyjemnego, gryzącego dymu, który mógłby przeszkadzać gościom.

Zadbajmy również o komfortowe miejsce do jedzenia i wypoczynku. Wybierzmy takie meble, które spełnią obie funkcje. Odpowiednich rozmiarów stół i wygodne krzesła to podstawa każdego udanego spotkania. Pamiętaj również o tym, że meble ogrodowe mają służyć na lata. Warto jest więc zdecydować się na takie, które będą odporne na działanie promieni UV, zmienne temperatury i deszcz, na przykład stół Melody i krzesła Bali Mono marki Keter. Stół ustaw w takiej części ogrodu, aby zapewnić cień pod drzewem. Ewentualnie skorzystaj z gotowych rozwiązań: parasola lub pawilonu ogrodowego. Ten drugi, jeżeli posiada ścianki boczne czy moskitiery, dodatkowo ochroni przez owadami.

Kreatywna edukacja - czyli zabawy dla dzieci

Ogród i zabawa idą ze sobą w parze, a wolny czas podczas majówki możemy wykorzystać na kreatywne zabawy czy poznawanie świata przyrody wraz z pociechami.  Bez wątpienia wspaniałym miejscem do zabawy dla dzieci jest domek na drzewie. Pociechy z radością będą w nim czytać i opowiadać sobie różne historie, co z pewnością rozwinie ich wyobraźnię. Jeśli nie posiadamy w ogrodzie miejsca, w którym możemy zamontować taki domek, możemy zdecydować się na domek, który postawimy na trawie. Wspaniałą zabawę dostarczy domek Funtivity Playhouse Keter - wielofunkcyjna zabawka dla dzieci zapewniająca doskonałą zabawę na wiele godzin. Dzieci mogą bawić się w domku, wspiąć na dach i zjechać zjeżdżalnią czy wymknąć się z chatki tunelem wykonanym z tkaniny. Cały domek pokryty jest wzorami roślinnymi, a jego żywe barwy kojarzyć się będą maluchom z baśniowymi postaciami, dzięki czemu łatwo wymyślą scenariusze kolejnych zabaw.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH