Meble ogrodowe w skandynawskim stylu. Fot. Houe

Zobacz galerię [10 zdjęć]

Meble ogrodowe w skandynawskim stylu. Fot. Houe
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Katarzyna Masłowska
22 maj 2017 09:47

Meble do ogrodu: ciekawe kolekcje w duńskim stylu

Modne meble tarasowe są zaprojektowane w prostym, nowoczesnym stylu. Dzięki wysokim parametrom użytkowym modele zaprojektowane w duńskim stylu nadają się do użytku w ogrodach i na tarasach.

Modne krzesła

Click to kolekcja krzeseł ogrodowych, stworzonych przez Henrika Pederesena. W jej skład wchodzą: krzesło do stołu jadalnianego, leżak, fotel bujany, fotel wypoczynkowy, krzesło regulowane i podnóżek.

Meble z serii Click wykonane są z elementów z tworzywa sztucznego połączonych z metalowymi dodatkami pokrytych farbą proszkową i drewnianymi częściami z bambusa. Składniki tworzywa dobierane są tak, aby nadać im właściwą odporność na warunki atmosferyczne oraz wyjątkową wytrzymałość na użytkowanie.

Czytaj także: Płytki na balkony i tarasy

Charakterystyczne dla kolekcji Click jest zapewnienie doskonałego komfort bez wykorzystania poduszek, a także możliwość wybrania elementów kolorowych według indywidualnych upodobań. Można zdecydować się na jeden kolor wszystkich elementów lub postawić na różnorodne kombinacje kolorystyczne nadające meblom świeżego wyglądu.

Elementy z tworzywa sztucznego można zmieniać według charakteru przestrzeni jaką dysponujemy. Lekki i oryginalny design mebli został doceniony i wyróżniony został nagrodą dla najlepszych projektów w Niemczech w roku 2016.

W sezonie 2017 na rynek wprowadzone zostały 2 nowe kolory dla linii Click – granat i ciemnoszary. Te dwie głębokie i ciepłe barwy przemienią ogród lub taras w spokojną oazę. Popularna kolekcja Click dostępna w 12 jednolitych kolorach i dodatkowo w 2 wersjach multi-kolorystycznych.

Uzupełnieniem przyjętej z uznaniem serii Click jest nowa linia mebli ogrodowych Clips, która po raz pierwszy zaprezentowana została w Mediolanie. Modele z tej kolekcji charakteryzują się szerokimi elementami z tworzywa sztucznego przytwierdzonymi do aluminiowej ramy. Meble Clips są lekkie i proste, a przy tym niezwykle eleganckie. Na linie projektu Henrika Pedersena składają się: krzesła do stołów obiadowych, fotele bujane, fotel wypoczynkowy, podnóżki i stołki barowe.

Clips jest wykonany z plastikowych elementów wysokiej jakości połączonych z proszkowo malowanym aluminium. Ergonomiczny kształt zapewnia doskonały komfort bez wykorzystania poduszki. Aluminium w połączeniu z plastikowymi lamelami sprawia, że linia Clips nie wymaga konserwacji. Produkty Clips są dostępne z różnymi kolorowymi lamelkami zamocowanymi na powlekanej proszkowo szarej ramie.

Stoły ogrodowe 

Połączenie elementów metalowych pokrytych farbą proszkową, bambusowego
lub wyrafinowanego białego laminatu wysokociśnieniowego i eleganckiego czarnego granitu tworzą kolekcję idealnie zaprojektowanych stołów ogrodowych. Wszystkie one doskonale pasują do krzeseł Houe i mogą stać się inspiracją dla świeżych i niecodziennych aranżacji przestrzeni na zewnątrz.

Stół z blatem i czterema nogami to - niezależnie od wybranego rozmiaru - podstawa linii Four, którą z powodzeniem można wykorzystać zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz pomieszczeń. Blat stołu wykonany jest z bambusa, a aluminiowe nogi powleczone są ciemnoszarą farbą proszkową. Specjalnie wytłoczony profil w ramie stołu sprawia, że jest on niezwykle wytrzymały, dzięki czemu największy model zyskuje długość aż 270 cm.

Stół Four jest dostępny w czterech różnych rozmiarach: 90 cm, 160 cm, 210 cm i 270 cm. Do sprzedaży wprowadzona zostały wersje do jadalni i ogrodu. Autorem projektu stołu jest Henrik Pedersen

Evel to kolekcja wypoczynkowa składająca się z 2 modułów oraz pufy z ramą aluminiową powleczoną szarą farbą proszkową uzupełniona poduszkami z wodoodpornej ciemnoszarej tkaniny. Kanapie towarzyszy stolik kawowy wyprodukowany z eleganckiego bambusa. Kolekcja została zaprojektowana tak, aby możliwe było komponowanie poszczególnych modułów na bardzo różne sposoby. Autorem kolekcji jest Henrik Pedersen.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH