Meble Clip-Board doskonale sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie. Fot. Lonc

Zobacz galerię [5 zdjęć]

Meble Clip-Board doskonale sprawdzą się na tarasie i w ogrodzie. Fot. Lonc
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Ustymowicz
17 lip 2017 12:13

Meble do ogrodu i na taras. Podstaw na holenderski design

To idealna propozycja mebli na taras oraz do ogrodu. Ciekawie się prezentują i zapewniają wygodę siedzenia.

Blat i siedzenie linii Clip-board składają się z oddzielnych desek z drewna mającego certyfikat FSC. Z kolei trapezowe stojaki to spawana konstrukcja z rur stalowych. Metalowa rama ta dostępna jest w kilku wariantach: matowej bieli, w pokryciu farbą proszkowaną w matowej czerni, i z nierdzewnej stali szczotkowanej. Wszystkie elementy skonstruowane są tak, aby można było je w łatwy sposób przechowywać. Choć stoły na kozłach to jeden z pierwszych rodzajów stołów, jakie kiedykolwiek wymyślono, Clip-board wyróżniają się tym, że deski wpasowują się do wąskich otworów na górze kozłów. Działają one jak dźwignie, które wywierają na kozły siłę i w ten sposób tworzona jest solidna, samonośna struktura. Stąd stabilność mebli zapewnia siła ciężkości, a nie sama konstrukcja.
Każdy element z kolekcji Clip-board: stół Clip-board, ławka Clip-board, zestaw piknikowy (stół i ławka) ma całkowitą długość 220 centymetrów – to wystarczająco dużo, by wygodnie pomieścić po każdej stronie 4 osoby.

Twórca linii Clip-board, Patrick Kusters jest projektantem w pełnym tego słowa znaczeniu: szkicuje, piłuje, eksperymentuje z surowcami, kształtuje je i spawa we własnej pracowni w celu uzyskania idealnych linii, klasycznych kształtów i iluzorycznej prostoty. Moimi projektami - mówi – staram się zaskakiwać, inspirować i sprawiać, żeby opracowywane meble nadawały się do częstego użytkowania. Seria Clip-board jest kontynuacją prostych i eleganckich linii, które są typowe dla krzeseł i stołów wszystkich linii produktowych przez Lonc. Można je łatwo łączyć z krzesłami Easer lub Easer Wood, a także taboretami Beaser. 

Firmie Lonc, z siedzibą w Hadze, udało stworzyć się unikalny styl, który łączy proste i krzywe linie z subtelnym mechanizmem działania. Elegancka estetyka łączy się z wyrafinowanym podejściem do komfortu i funkcjonalności. Projekty Lonc są unikalne, organiczne, nowoczesne, ponadczasowe i trwałe. Wszystkie one odzwierciedlają wartości, które od dawna wyróżniają holenderski design. Seria Clip-board dostępna jest w Polsce dzięki BM Housing, firmie specjalizującej się w dystrybucji holenderskiego designu.

Więcej o pomysłach na meble do ogrodu przeczytasz TUTAJ.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH