Meble o klasycznym, ponadczasowym kształcie. W zestawie Leonardo Royal z technorattanu w piaskowym kolorze sofa, dwa fotele oraz stolik z hartowanym, szklanym blatem. Dostępne w ofercie marki Oltre. Cena: 4.290 zł (zestaw). Fot. Oltre.

Zobacz galerię [15 zdjęć]

Meble o klasycznym, ponadczasowym kształcie. W zestawie Leonardo Royal z technorattanu w piaskowym kolorze sofa, dwa fotele oraz stolik z hartowanym, szklanym blatem. Dostępne w ofercie marki Oltre. Cena: 4.290 zł (zestaw). Fot. Oltre.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Ewa Kozioł
03 wrz 2015 15:46

Meble do ogrodu. Najpiękniejsze kolekcje

Kończące się lato zobowiązuje do korzystania z ostatnich słonecznych dni. Relaksowi na świeżym powietrzu sprzyjają piękne meble ogrodowe - zobaczcie jakie.

Gdy pogoda dopisuje z wielką chęcią każdą wolną chwilę spędzamy na świeżym powietrzu. W naszym ogrodzie, na tarasie czy balkonie nie może zabraknąć wygodnych mebli. Zanim wybierzemy idealny zestaw, warto przeanalizować nasze przyzwyczajenia i sposób w jaki najchętniej spędzamy wolny czas.

Jeśli uwielbiamy wspólne, rodzinne posiłki na świeżym powietrzu warto wybrać duży, rozkładany stół i wygodne krzesła. Leżaki lub wygodne fotele będą niezastąpione, jeżeli lubimy beztroskie wylegiwanie się i przesiadywanie w ogrodzie z dobrą książką. Podczas spotkań ze znajomymi sprawdzą się ogrodowe ławki, sofy i niskie stoliki. Wiele możliwości aranżacji i różnych konfiguracji dają meble modułowe. Taras, balkon i ogród często stają się naturalną kontynuacją strefy wypoczynkowej mieszkania i nawiązują do stylu wnętrza. Formy mebli ogrodowych są na tyle uniwersalne i atrakcyjne, że zacierają się różnice pomiędzy meblami przeznaczonymi do użytku zewnętrznego i wewnętrznego, a obie strefy przenikają się.

Decydując się na konkretne meble zwróćmy uwagę na rodzaj materiału z jakiego zostały wykonane, sposób konserwacji i pielęgnacji. Dużą popularnością cieszą się meble drewniane. Naturalne piękno, faktura i rysunek drewna, dobrze prezentuje się w towarzystwie zieleni. Na rynku dostępne są meble wykonane z różnych rodzajów drewna. Najlepiej sprawdzą się egzotyczne gatunki oraz te cechujące się wysoką wytrzymałością jak akacja, dąb, teak, iroko. Meble wykonane z aluminium, stali i żeliwa są odporne na szkodliwe działanie promieni słonecznych i czynników atmosferycznych. Dodatkowo są zabezpieczane przez malowanie proszkowe czy ocynkowanie.

Coraz częściej wybieramy meble z tworzyw sztucznych, które są lekkie i funkcjonalne. Nie wymagają specjalnej konserwacji, są łatwe w utrzymaniu w czystości. Producenci oferują wiele materiałów, kolorów i wzorów. Dużą popularnością cieszą się meble z technorattanu, imitującego naturalny materiał.

Zanim wybierzemy meble do ogrodu warto zastanowić się nad jak i gdzie przechowamy je poza sezonem. Doskonale sprawdzą się składane meble, które po złożeniu zajmują niewiele miejsca. Dobrym, praktycznym pomysłem są sztaplowane krzesła o konstrukcji umożliwiającej ustawianie jednego na drugim. Dzięki czemu uda się zaoszczędzić miejsce w pomieszczeniu gospodarczym. Innym rozwiązaniem pozwalającym ochronić meble przed mrozem i szkodliwym działaniem wilgoci są specjalne, wodoodporne pokrowce, którymi możemy przykryć krzesła i stoły.

Tekst: Elżbieta Ławreniuk.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH