Meble wypoczynkowe marki Manutti, których wykonane z drewna teakowego ramy doskonale korespondują z niskimi stolikami kawowymi. Fot. Manutti.

Zobacz galerię [16 zdjęć]

Meble wypoczynkowe marki Manutti, których wykonane z drewna teakowego ramy doskonale korespondują z niskimi stolikami kawowymi. Fot. Manutti.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Tatur
04 lip 2014 09:59

Meble drewniane na zewnątrz. Moda, która nie przemija

Są piękne, trwałe i świetnie się prezentują w naturalnym otoczeniu. Meble drewniane to zakup nie tylko na lato, ale i na całe lata.

Drewno to materiał o ponadczasowym charakterze. Jest nie tylko ładne, eleganckie i praktyczne, ale też uniwersalne. Doskonale sprawdza się we wszystkich typach wnętrz: od kuchni poczynając, poprzez salon i sypialnię, na łazience kończąc. Jest bowiem niezwykle trwałe, a jego urokowi nie da się zaprzeczyć. Nie od dziś też wykorzystywane jest w aranżacji ogrodów oraz produkcji mebli przeznaczonych na zewnątrz. I choć nie każdy jego gatunek jest wystarczająco odporny na działanie czynników zewnętrznych oraz zmiany pogodowe, to przecież są odmiany drewna niejako stworzone z myślą o ogrodach. Do nich należy teak.

Naturalne właściwości

Drewno teakowe pozyskiwane jest z drzew rosnących w południowej Azji. Zawiera ona znaczną naturalną ilość substancji oleistych, a jego żywica uodparnia na działanie wody. Jest też średnio twarde, a przez to podatne na obróbkę, ale wytrzymałe. Podczas suszenia właściwie się nie kurczy, czyli nie zmienia objętości. Nie jest też wrażliwe na działanie czynników chemicznych i biologicznych. Stąd stało się ono jednym z najważniejszych drzew użytkowych na tym kontynencie, uprawianym też na licznych plantacjach.

Estetyczne walory

Ze względu na swoje wyjątkowe właściwości jest też używane w meblarstwie. Doskonale nadaje się do łazienek, mebli używanych na zewnątrz budynków, pokładów łodzi, podłóg oraz wszędzie tam, gdzie potrzebna jest duża wytrzymałość materiału na warunki atmosferyczne. Z kolei jego walory dekoracyjne wydobywają reprezentacyjny charakter teakowych mebli.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH