• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: www.dobrzemieszkaj.pl
26 lip 2011 10:47

Meble na lato i .. . na lata

Ekspert podpowiada, jak pielęgnować meble ogrodowe.

Fot. Willow House.
Fot. Willow House.

Tonący w kwiatach drewniany taras, efektowna pergola lub altana, przy nich piękne meble ogrodowe – i my, kontemplujący piękno spokojnego lata. Chyba każdy marzy o takiej letniej scenie. Aby się mogła ziścić w pełnej uroku scenerii, trzeba o nią zadbać. Podpowiadamy, jak pielęgnować meble ogrodowe.

' title=
fot. Meble marki Cale Line wykonane są ze specjalnego włókna Hularo, świetnie imitującego naturalne plecionki, a przy tym całkowiecie odporne na warunki zewnętrzne. Cane Line/Willow House

Meble drewniane
Choć najpopularniejsze są meble sosnowe, bukowe czy dębowe, nie brak też modeli wykonanych z bardziej egzotycznych gatunków – robinii, teaku czy eukaliptusa. Niezależnie od gatunku drewna, zwykle są zaimpregnowane (jeśli nie - musimy to zrobić sami – na rynku jest dostępnych wiele impregnatów). Niekiedy niezbędne jest pokrycie mebli drewnianych olejem – wykonujemy to miękką szmatką, aby nie zniszczyć mebla. Zaimpregnowane drewniane meble wystarczy tylko raz na jakiś czas umyć i starannie wytrzeć do sucha. Nie wolno ich przykrywać folią, ponieważ mogą zapleśnieć. Warto też przechowywać je w suchym i przewiewnym miejscu i koniecznie chować na zimę!

Dowiedzmy się również, jakie są wytyczne pielęgnacji tego gatunku drewna, z którego są wykonane nasze meble i nie zaniedbujmy ich! Olej do mebli ogrodowych oraz olej do tarasów Colorit-Drewno opracowane na bazie wysokogatunkowego oleju tungowego. Dzięki takiej ochronie meble i tarasy zachowają swoje piękno na długie lata. Więcej informacji na stronie www.colorit.pl

' title=
fot. Colorit

Valtti Complete to lakierobejca do drewna z dodatkiem wosku, który umożliwia impregnację i dekorację drewna za jednym pociągnięciem pędzla. Więcej na stronie www.tikkurilla.pl.

' title=
fot. Tikkurilla

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH