Metal w kolorowym wydaniu. Fot. Jedynka

Zobacz galerię [2 zdjęć]

Metal w kolorowym wydaniu. Fot. Jedynka
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Anna Usakiewicz
29 wrz 2017 12:41

Odnawiamy meble ogrodowe - metal w kolorowym wydaniu

Mocne surowce cechują się wysoką trwałością, przez co idealnie nadają się na zewnętrzną ekspozycję, np. do ogrodu. Marzy Ci się piękny kwietnik przed domem? Postaw na niestandardowe i oryginalne rozwiązania, które Ci w tym pomogą.

 Aby uzyskać ciekawy efekt, wystarczy wykorzystać przedmioty służące kiedyś do codziennego użytku. Stare skrzynki, dzbanki czy np. dekoracyjny rower mogą zyskać drugie życie i stać się wyjątkową ozdobą ogrodu. Pomalowanie ich emalią Jedynka do Drewna i Metalu Połysk w jasnym czerwonym kolorze nada im nowy wygląd i sprawi, że odzyskają swój dawny urok, który z pewnością zaskoczy każdego.

Rodzinne spotkanie przy wspólnym stole w ogrodzie, spożywanie posiłków na domowej werandzie czy popołudniowe czytanie książek na tarasie to kwintesencja letnich dni. Aby wszystko przebiegło w jeszcze piękniejszej aurze, warto zadbać nie tylko o kwiaty i rośliny, ale też o metalowe meble ogrodowe. Wysoką odporność na czynniki mechaniczne i atmosferyczne zapewni emalia Jedynka do Drewna i Metalu dostępna w wersji Mat lub Połysk. Dzięki niej meble zachowają swój dobry stan i estetyczny wygląd przez długie lata. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, by zmieniać je każdego roku - i nie mowa tutaj wcale o zakupie nowych mebli, a o zmianie ich koloru. Chcąc pomalować powierzchnie już uprzednio malowane, należy ocenić przyczepność starej powłoki. Wszelkie zabrudzenia oraz ewentualne ogniska rdzy trzeba zeskrobać i oczyścić. W celu wyrównania i zmatowienia powierzchni warto przeszlifować ją papierem ściernym, a następnie dokładnie odpylić i w razie potrzeby odtłuścić. 

Zobacz również jak zadbać po sezonie o meble drewniane

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH