• Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
31 gru 2013 12:23

Ogień kontrolowany – biokominek w ogrodzie

Wiele kominków króluje wśród pięknych przestrzeni salonów stając się sercem całego domu. A może radość patrzenia w płomienie przenieść na zewnątrz? Powszechny zakaz palenia ognisk w ogrodzie można obejść stosując biokominki, które są całkowicie bezpieczne!

Jar Commerce. Szklany cylinder osadzony jest na betonowej podstawie o średnicy 41 cm. Wysokość modelu – 75cm. Biokominek Jar Commerce jest idealnym rozwiązaniem na wprowadzenie ognia na taras czy do strefy relaksu w spa. Ciepło ognia zestawione z zimnem betonu to pomysł znanego francuskiego projektanta, Christopha Pillet.

PLANIKA Jar Commerce design by Christophle Pillet
PLANIKA Jar Commerce design by Christophle Pillet

 

Fire Coffee. Stolik kawowy zaprojektowany przez Arika to model o szerokiej podstawie wykonanej z metalowych elementów kształtem przypominających rozetę. Szklana pokrywa spoczywająca na rozecie sprawia, że jest to nieprzeciętny stolik. Unikatowość uzyskana jest dzięki szklanemu cylindrowi, w którym żywe płomienie tańczą nie wydzielając dymu. Jest doskonałym uzupełnieniem przestrzeni zewnętrznych i wewnętrznych, ponieważ nie wymaga instalacji kominowej. 

PLANIKA Fire Coffee design by Arik Levy
PLANIKA Fire Coffee design by Arik Levy

 

Biokominek Bubble Commerce zaprojektowany przez Serge’a Atallaha, wykonany z laminatu poliestrowo szklanego. Zastosowane w nim palenisko Commerce wypełnione jest niezwykle chłonnymi ceramicznymi włóknami, które zatrzymują paliwo w środku nawet w przypadku przechylenia urządzenia. Dzięki nim również czas palenia uległ wydłużeniu - pojemność 1,5 litra wystarcza na około 6 godzin nieprzerwanego użytkowania.

Bubble white outdoor
Bubble white outdoor

 

Pyramid Commerce to produkt całkowicie bezpieczny, wykorzystuje palenisko wypełnione niezwykle chłonnymi włóknami ceramicznymi. Zatrzymują one paliwo w palenisku nawet w przypadku wstrząsów i przechylenia urządzenia. Proces spalania jest całkowicie bezwonny i bezdymny. Urządzenie jest przenośne, można je ustawić praktycznie wszędzie, co stwarza nieograniczone możliwości aranżacji.

PLANIKA Pyramid Commerce design by Planika Studio Dubai
PLANIKA Pyramid Commerce design by Planika Studio Dubai

 

Biokominek Totem Commerce to model do użytku zewnętrznego, niezastąpiony podczas letnich wieczorów na tarasie. Nowe palenisko wypełnione jest absorbującymi włóknami ceramicznymi, które pochłaniają jednocześnie 1,5 litra paliwa i sprawiają, że żaden wstrząs, ani przewrócenie produktu nie spowoduje rozlania się paliwa.

PLANIKA Totem design by Planika Studio
PLANIKA Totem design by Planika Studio

Źródło: Planika

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH