VARASCHIN, Squarespace

Zobacz galerię [20 zdjęć]

VARASCHIN, Squarespace
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
24 kwi 2014 11:01

Ogródek w mieszkaniu. Jak zaplanować piękny balkon?

Większość mieszkańców dużych miast żyje w blokach bez rekreacyjnego ogródka. Do stworzenia strefy relaksu wystarczy nieduży balkon, parę mebli i letnia atmosfera na zewnątrz.

Ważny jest pomysł

Nie ma co ukrywać, że balkon, nawet ten największy, nigdy ogrodem nie będzie. Jednak, aby móc się cieszyć słoneczną pogodą i letnim, świeżym powietrzem, nie musimy zmieniać mieszkania na dom. Tym bardziej, jeśli nas na to nie stać. Taki ersatz ma swoje ograniczenia – ogniska raczej nie rozpalimy na swoim balkonie, ale już przygotowania kolacji dla czterech osób nikt nam nie zabroni. Niemniej mając pomysł na urządzenie balkonu, w zależności od jego wielkości, możemy poczuć się bardziej lub mniej „na zewnątrz”.

Zbuduj atmosferę

Zastanów się, jak lubisz spędzać czas na zewnątrz. Dobierz odpowiednie meble, najlepiej z plastiku, albowiem są trwałe, lekkie i relatywnie tanie w porównaniu do drewnianych. Ciekawą propozycją mogą być krzesła Fiorellina projektu Adriano Tolomei, które można znaleźć w ofercie Dado Design. Żywe kolory i nietypowy kształt na pewno nadadzą całości nowoczesnego charakteru.

Warto wziąć pod uwagę rozmiary stolików i krzeseł. Przestrzeń zaplanuj tak, by wystarczyło miejsca na inne atrybuty ogródków. Na parapecie lub po prostu na ziemi postaw doniczki. Możesz zasiać na przykład zioła – mają świetny zapach, poza tym możesz użyć ich w kuchni. Z innych roślin warto wspomnieć o maciejce, niepozornej, łatwej w utrzymaniu roślince o delikatnych kwiatkach i silnym, urzekającym zapachu, który pojawia się pod wieczór. Dzięki takim prostym zabiegom uda się uzyskać choć namiastkę ogrodu.  

 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH