Duże, podświetlane donice Wenus to połączenie funkcjonalności i nowoczesnego stylu. Prezentują się niesamowicie. Do wyboru mamy różne wielkości. Donice dostępne są w ofercie firmy Slide, do kupienia w sklepie Square Space.pl. Fot. Slide.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Duże, podświetlane donice Wenus to połączenie funkcjonalności i nowoczesnego stylu. Prezentują się niesamowicie. Do wyboru mamy różne wielkości. Donice dostępne są w ofercie firmy Slide, do kupienia w sklepie Square Space.pl. Fot. Slide.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
05 maj 2015 10:46

Oświetlenie w ogrodzie: pomysły, inspiracje

Oświetlenie stanowi ważny element każdej aranżacji ogrodu. Odpowiednio dobrane stanie się piękną i wyjątkową ozdobą przydomowej przestrzeni.

Oświetlenie ogrodu powinniśmy dokładnie zaplanować. Punkty świetlne nie mogą być umieszczone przypadkowo, muszą być idealnym dopełnieniem zielonej przestrzeni. Planując oświetlenie ogrodu pamiętajmy o dokładnym oświetleniu schodków, podwyższeń, ścieżek ogrodowych czy podjazdów. Każdy z tych elementów jest niezwykle ważny.

W ogrodzie dobrze sprawdzą się oprawy z czujnikiem ruchu, które sprawiają, że światło zapali się tylko wtedy, gdy będzie potrzebne. Do oświetlania ścieżek przydadzą się oprawy punktowe czy słupki solarne z panelami. Możemy je praktycznie w dowolnej chwili wstawić do naszego ogrodu bez konieczności wykonania instalacji elektrycznej.

Poza oświetleniem użytkowym do naszego ogrodu warto wprowadzić oświetlenie dekoracyjne. Lampy umieszczone w pobliżu roślin pozwolą uzyskać ciekawą grę światła na liściach roślin. Innym sposobem na wprowadzenie dekoracyjnego oświetlenia są lampiony, świeczniki przystosowane do stosowania na zewnątrz.

Jeśli w ogrodzie mamy altankę, oczko wodne lub inne charakterystyczne elementy, warto ich obecność zaznaczyć ciekawym oświetleniem. Formę i styl oświetlenia powinniśmy dostosować do ogólnej aranżacji. Stylizowane, klasyczne formy oświetlenia doskonale komponują się z tradycyjną bryła domu. Nowoczesne ogrody warto wzbogacić oprawami o prostym, minimalistycznym kształcie.

Popularnym rozwiązaniem przydomowego oświetlenia jest także podświetlenie elewacji budynku za pomocą kinkietów umieszczonych na ścianach. Pamiętajmy, że oprawy stosowane w ogrodzie powinny być przeznaczone do użytku na zewnątrz - powinny mieć minium IP 48. 

 

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • małgorzata, 2015-05-17 21:27:43

    bardzo romantycznie to wygląda, ale ja wolałabym mieć takie przytulne miejsce bardziej odgrodzone, chyba dodałabym więcej roślinności. Oświetlenie mi się podoba, sama teraz urządzałam swój ogród, do mebli chyba wszytko dobierałam, kupiłam taki parasol duży, który spektakularnie wygląda, bo jest bardzo duży. Przydaje się podczas pochmurnych dni, albo gdy jest zbyt silne słońce.

POLECAMY W SERWISACH