Nowoczesne meble z technorattanu z kolekcji Summerland marki Dedon, stworzą na tarasie kameralny klimat idealny do wypoczynku w niewielkim gronie. Projekt: Richard Frinier. Fot. Dedon.

Zobacz galerię [14 zdjęć]

Nowoczesne meble z technorattanu z kolekcji Summerland marki Dedon, stworzą na tarasie kameralny klimat idealny do wypoczynku w niewielkim gronie. Projekt: Richard Frinier. Fot. Dedon.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Urszula Grynczel-Aronowicz
11 maj 2015 09:05

Piękny taras. Tak możesz go urządzić

W sezonie letnim taras jest nieocenioną częścią domu. Można na nim wypoczywać przy dobrej lekturze, a kiedy nie ma wyjścia – z laptopem nadrabiać zawodowe zaległości.

Dobrze urządzony taras jest funkcjonalny, a zarazem ładny. Warto więc zadbać o każdy detal, który się na nim znajdzie. Na początku powinniśmy wybrać styl, jaki nam odpowiada i przede wszystkim harmonizuje z otoczeniem domu.

Przy nowoczesnym budynku najlepiej będzie wyglądał taras w stylu minimalistycznym, na którym ustawimy modny, prosty stół i krzesła. Jeśli dysponujemy większą powierzchnią, ten niezbędny zestaw mebli warto poszerzyć o wygodną sofę ogrodową, hamak czy leżak. Będziemy się mogli na nich położyć i - łapiąc letnią opaleniznę - oddać lekturze lub zapaść w poobiednią drzemkę.

Przy typowych dworkach pięknie wygląda taras w stylu angielskim. W takiej przestrzeni nie może zabraknąć stylizowanych, żeliwnych mebli i dekoracyjnych poduszek. O ile na tarasie nowoczesnym możemy sobie pozwolić na symboliczną ilość roślinności, to na stylizowanym niezbędne są okazałe, zdobione donice z kwitnącymi kwiatami. Bez nich aranżacja z wykorzystaniem nawet najbardziej wyszukanych mebli sprawi wrażenie niekompletnej.

Jeśli w polskiej scenerii chcemy mieć trochę wakacyjnego klimatu zaaranżujmy taras w stylu śródziemnomorskim. Taki efekt pomogą nam stworzyć meble wyplatane z rattanu czy trawy morskiej. Ważnym elementem aranżacji w tym klimacie są rośliny pochodzące z południowych rejonów kontynentu, m.in. fikusy czy drzewka laurowe.

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • małgorzata, 2015-05-17 21:24:52

    doskonale urządzony taras, bardzo mi się podoba. Mam całkiem podobne meble to jest technorattan, chyba jest teraz bardzo popularny ogólnie.

POLECAMY W SERWISACH