Fot. Plantsgallery

Zobacz galerię [17 zdjęć]

Fot. Plantsgallery
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
10 lut 2014 12:54

Rzeźba - sztuka w ogrodzie

Ogrodowe krasnale, plastikowe psy, wiklinowe sarenki - powoli odchodzą do lamusa. Właściciele domów coraz częściej decydują się na prawdziwe rzeźby ogrodowe.

Piękna rzeźba może być nie tylko wspaniałą ozdobą ogrodu, ale i dobrą inwestycją. Tak jak obrazy, jest przedmiotem zainteresowania wielu miłośników i kolekcjonerów sztuki. 

  • - Nasz krajowy rynek sztuki uznawany jest za niedoszacowany i  z dużymi perspektywami na następne lata – tłumaczy Krzysztof Maruszewski, prezes Stilnovisti Investments, spółki zajmującej się inwestycjami alternatywnymi – Polacy coraz częściej szukają czegoś stałego, pewnego, pięknego, a nawet ponadczasowego. Dlatego też decydują się na zakup dzieł sztuki, w tym także rzeźb – dodaje.  

Trend ten podpatrzyli także deweloperzy, którzy coraz chętniej rzeźbami otaczają budowane przez siebie domy mieszkalne.  W ten sposób powstaje przestrzeń, gdzie można odpocząć od ulicznego zgiełku. 

  • - Po pierwsze zwracamy uwagę zarówno na preferencje naszych klientów, którzy w ogrodach będą szukać wyciszenia i odpoczynku, ale również kontaktu ze sztuką – tłumaczy Magdalena Jaroszewska, architekt z biura Angel Wawel –  Po drugie, dzięki rzeźbie krakowskiego twórcy, chcemy oddać klimat samego miasta, jego wielowiekową, artystyczną tradycję.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH