Kolekcja mebli outdoorowych Mbrace. Fot. Dedon

Zobacz galerię [4 zdjęć]

Kolekcja mebli outdoorowych Mbrace. Fot. Dedon
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Archiconnect.pl
08 maj 2018 12:42

Trendy w aranżacji tarasu i otoczenia domu - poznaj opinie eksperta

W upalne, letnie dni najchętniej spędzamy czas na powietrzu. Dobrze zaprojektowana, outdoorowa przestrzeń zagwarantuje komfort i atmosferę sprzyjającą wypoczynkowi.

W outdoorowej przestrzeni domowego tarasu czy ogrodu najważniejszy jest kontakt z otaczającą zielenią. Rośliny zapewniają relaks i poczucie komfortu związanego z przebywaniem na świeżym powietrzu. Jak przekonuje Grzegorz Goworek, właściciel pracowni projektowej Studio O. – Kolorystyka i faktura materiałów nawiązująca do natury to wiodący zachodnioeuropejski i światowy trend w projektowaniu tego typu przestrzeni.

Architekt dodaje, że najlepsze meble mają ergonomiczne kształty i często traktuje się je jako rzeźby w terenie. Zasadzie tej hołdują projektanci marki Dedon, która ugruntowała swoją pozycję na rynku producentów mebli outdoorowych. Kolekcja Tibbo stworzona przez duet Edwarda Barbera i Jay’a Osgerby’ego zachwyca prostotą i funkcjonalnością. Stoliki kawowe w naturalnych barwach, ogrodowe fotele, kanapy oraz dwa, niezwykle ciekawe wzorniczo leżaki świetnie komponują się z pełną zieleni przestrzenią i pozwalają na tworzenie wielu stylowych aranżacji.

Zobacz realizacje ogrodów autorstwa Studio O.

Wykorzystaj naturalną topografię terenu

Nie ma uniwersalnych przepisów na idealną architekturę krajobrazu. Każdy teren jest inny i należy uwydatnić w nim to, co najbardziej atrakcyjne. Aga Kobus ze Studio.O. podpowiada, że dobrym pomysłem jest ukierunkowanie komunikacji wizualnej na najbardziej atrakcyjne punkty widokowe – ścianę roślin czy daleki horyzont. – Warto wykorzystać pierwotną topografię terenu podkreślając naturalne wyniesienia lub intymne zakątki, czy punkty widokowe. Niezwykły nastrój tych miejsc wzbogacą atrakcyjne dodatki w postaci lampionów, czy poduch. Wyjątkowy klimat w ogrodzie tworzy oświetlenie. Ciekawą propozycją jest kolekcja Loon od marki Dedon. To duże, wyraziste lampy, przypominające kształtem balony, oprawione w drewniane ramy. Ich ciepłe światło tworzy atmosferę relaksu, a niezwykły design dopełnia ogrodowe aranżacje.

Właściwa lokalizacja

Grzegorz Goworek przekonuje, że strefy przeznaczone do odpoczynku powinny być lokowane tak, by były naświetlone – czyli od strony południowej. – Większość roślin jest światłolubna, a chcemy ich towarzystwa. Taka lokacja determinuje wykorzystanie zadaszenia przyjemnie zacieniającego miejsce wypoczynku w formie żagla, parasola lub baldachimu – podkreśla architekt. Jako dopełnienie pełnej słońca przestrzeni, świetnie sprawdzą się meble Mbrace od Dedon. Kolekcja zaprojektowana przez Sebastiana Herknera, wykonana została z drewna tekowego i łączy w sobie elegancję i funkcjonalność. Krzesła i leżaki zachowują organiczny kształt siedziska, co gwarantuje komfort użytkowania.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH