Arek to drewniany domek z suchego świerku na platformie, o wewnętrznej powierzchni zadaszonej 1,1 m2, który wspaniale rozwija wyobraźnię i sprawność ruchową dziecka. Fot. 4IQ

Zobacz galerię [7 zdjęć]

Arek to drewniany domek z suchego świerku na platformie, o wewnętrznej powierzchni zadaszonej 1,1 m2, który wspaniale rozwija wyobraźnię i sprawność ruchową dziecka. Fot. 4IQ
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Redakcja Dobrzemieszkaj.pl
03 lip 2017 14:22

Zabawa w ogrodzie. Zobacz drewniane domki dla dzieci

Wspaniałym rekwizytem, który sprzyja zabawom tematycznym i ruchowym jest drewniany domek ogrodowy przeznaczony do samodzielnego montażu. Nawet niewielki przydomowy ogródek i mała działka mogą okazać się wystarczające, by umieścić w nich lekką, modułową konstrukcję.

Zabawa jest naturalną formą aktywności dziecka, zaspokaja jego potrzeby, wpływa na rozwój funkcji poznawczych i motorycznych, dostarcza wielu wrażeń, emocji, a przede wszystkim jest źródłem radości i szczęścia. Dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym uwielbiają bawić się w „coś” lub „kogoś”, naśladować rodziców, starszych i odgrywać ich role. Są świetnymi obserwatorami, dlatego to, czego nauczyły się, „podpatrzyły” w świecie dorosłych bywa doskonałym materiałem na fabułę. Zabawa w dom, sklep, szkołę, lekarza, strażaka – to najczęściej wybierane scenariusze zabaw najmłodszych. Wraz z wiekiem zmieniają się w formy o rozbudowanej strukturze i skomplikowanym przebiegu, nierzadko inspirowane fantastyczno-baśniową symboliką.

Wspaniałym rekwizytem, który sprzyja zabawom tematycznym i ruchowym jest drewniany domek ogrodowy przeznaczony do samodzielnego montażu. Nawet niewielki przydomowy ogródek i mała działka rekreacyjna mogą okazać się wystarczające, by umieścić w nich lekką, modułową konstrukcję.

Wśród bogatej oferty dostępnej na rynku możemy wybrać dla malucha model odpowiadający potrzebom przyszłego użytkownika, jak również dopasowany do stylu architektury ogrodowej: z werandą lub bez, jedno- lub dwupoziomowy, ze zjeżdżalnią, montowany bezpośrednio na podłożu albo na stabilnych palach. Właśnie te ostatnie – na podwyższeniu, z wejściem po schodkach i dodatkową atrakcją w postaci ślizgu cieszą się szczególnym zainteresowaniem dzieci i ich rodziców. Wyróżnia je bezpieczny, ekologiczny materiał – suche drewno świerkowe pochodzące z kontrolowanych upraw (drewno posiada certyfikat FSC) – oraz mnóstwo miejsca do zabawy.

Dodatkowym atutem jest możliwość nadania domkowi indywidualnego charakteru – Wojtek, Arek czy Tomek świetnie wyglądają pomalowane według fantazji przyszłego właściciela, jak też polakierowane, z widoczną strukturą usłojenia. Od wiosny do późnej jesieni zapewniają dziecku fantastyczną aktywność na świeżym powietrzu, a w czasie wakacji są ciekawą alternatywą wypoczynku.
Prezentowane na zdjęciach modele domków ogrodowych pochodzą z oferty firmy 4IQ.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH