Fot. Zoldorokseg.

Zobacz galerię [24 zdjęć]

Fot. Zoldorokseg.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Justyna Majkowska
06 marz 2014 05:12

24 oryginalne skrzynki ogrodowe. Na balkon i do ogrodu

Nareszcie przedwiośnie, czas, w którym zaczynamy planować ekspozycje roślinne do otoczenia domu.

Przeważnie rozpoczynamy od zakupu roślin, które nadają się do uprawy w skrzynkach. Ziemia jest jeszcze zbyt zimna i ryzyko wystąpienia przymrozków zbyt duże, by delikatne, wczesne kwiaty mogły przetrwać w naturalnym otoczeniu.

W sklepach jest dość bogaty asortyment skrzynek ogrodowych. Do wyboru mamy plastikowe, drewniane czy metalowe. Jednak chcąc by nasz balkon lub ogród wyglądały wyjątkowo, warto pokusić się o nietypowe rozwiązania.

Ogrodowy Hand Made

Możemy wykorzystać dawno nieużywane przedmioty, o zupełnie innym przeznaczeniu i nadać im nowe życie. W ten sposób stara wanna nie będzie już wrakiem zalegającym wśród zieleni, ale stanie się świetną bazą dla świeżej, kwiatowej kompozycji. Świetnie sprawdzą się stare pudełka, lub drewniane skrzyneczki po owocach, a nawet nieużywane buty, do których możesz nasypać ziemi i zasiać ulubione rośliny.

Wiele rzeczy, które dawno poszły w odstawkę można delikatnie przerobić, odnowić, pomalować w wiosenne barwy i zamiast szpecić lub zalegać w kącie szafy, mogą stać się nowym, designerskim przedmiotem użytkowym. Uruchom więc swoją wyobraźnię i stań się kreatorem niepowtarzalnego wzornictwa ogrodowego!

WASZE KOMENTARZE (1)

DODAJ KOMENTARZ
  • ada, 2014-03-06 08:51:20

    A te doniczki na pierwszym zdjęciu to prawdziwe buty? Ciekawe,

POLECAMY W SERWISACH