Możliwość ustawienia w dowolnym miejscu oraz ciekawa forma sprawiają, biokominek Galina idealnie nadaje się zarówno do dużych przestrzeni mieszkalnych, jak i ogrodów. Wykonany z czarnej blachy, pokryty farbą proszkową w kolorze czarnym. Cena: 180 zł. Fot. Kratki.pl Marek Bal.

Zobacz galerię [12 zdjęć]

Możliwość ustawienia w dowolnym miejscu oraz ciekawa forma sprawiają, biokominek Galina idealnie nadaje się zarówno do dużych przestrzeni mieszkalnych, jak i ogrodów. Wykonany z czarnej blachy, pokryty farbą proszkową w kolorze czarnym. Cena: 180 zł. Fot. Kratki.pl Marek Bal.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Marta Usytmowicz
15 wrz 2015 15:04

Biokominki do ogrodu i na taras. Zobacz galerię zdjęć

Ogień zbliża, tworzy wspaniały nastrój, odpręża. Jest więc doskonałym towarzyszem imprez w ogrodzie. Gorącą atmosferę letnich spotkań podtrzyma elegancki biokominek, który możemy postawić na tarasie, przy basenie, czy na ogrodowym stoliku.

Żywy ogień jest niezastąpiony podczas wieczornych spotkań na świeżym powietrzu. Skupia wokół siebie ludzi i sprawia, że przyjęcia stają się niezapomnianym przeżyciem. W ogrodzie nie zawsze mamy możliwość rozpalenia prawdziwego ogniska, ponieważ ograniczają nas przepisy. Na tarasie czy balkonie jest to w ogóle niemożliwe. Alternatywą może być więc biokominek.

Kominki zasilane biopaliwem to idealne rozwiązanie do ozdoby okolic domu, tarasu, a nawet niewielkiego balkonu. Nie wymagają żadnej instalacji, podłączenia do komina czy ustawienia w konkretnych warunkach, dzięki czemu każdy może sobie pozwolić na takie urządzenie.

Są proste i wygodne w użyciu. Wystarczy wlać do wnętrza biokominka specjalny płyn, podpalić i możemy cieszyć się pięknem prawdziwego ognia w dowolnej przestrzeni. Co więcej, wśród dostępnych rodzajów paliwa, możemy wybrać takie, które wydzielają przyjemny, relaksujący zapach podczas spalania.

Największą zaletą biokominków jest ich mobilność. Możemy je z łatwością przestawiać w dowolne miejsce. Z domu wynieść do ogrodu i odwrotnie, zabierając ogień wszędzie tam, gdzie mamy ochotę zrelaksować się przy subtelnie pełgających płomieniach. Bogaty wybór modeli pozwala również dopasować biokominek do otoczenia domu.

Oprócz małych kominków dekoracyjnych, do wyboru są także modele podłogowe, wysokie i podłużne, wiszące lub montowane do ściany. Najmniejsze z rodziny biokominków, te które przypominają kształtem misę, idealnie sprawdzą się jako ozdoba stołu, zarówno na niewielkim balkonie, jak i dużym tarasie. To doskonała alternatywa dla tradycyjnych świec czy modnych lampionów. Można je również ustawić w ogrodzie na niewysokim murku, np. przy wejściu na posesję lub na schodach. W dużych ogrodach sprawdzą się biokominki w kształcie wysokiego słupka. Pięknie prezentują się ustawione w szpalerze, imitując ogrodowe latarnie.

Biokominki to także bardzo bezpieczne urządzenia. Większość dostępnych na polskim rynku modeli, posiada blokady zabezpieczające przed wylaniem się płynu z paleniska. Z powodzeniem mogą być stosowane przy większym wietrze, w bliskim otoczeniu ogrodowych roślin czy na trawie. Są także przyjazne dla środowiska, gdyż podczas spalania biopaliwa wytwarza się wyłącznie para wodna. Biokominek to gwarancja doskonałej atmosfery podczas wieczornych spotkań na świeżym powietrzu, ale też elegancka ozdoba ogrodu. A co najważniejsze, po skończonym przyjęciu możemy go z powrotem zabrać do domu.

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH