Domek wykonany z metalu zapewni odpowiednie schronienie dla ptaków, jednocześnie stanie się ciekawą dekoracją ogrodu. Wymiary:  33cm x 30cm x 18cm. Fot. Sodo.

Zobacz galerię [11 zdjęć]

Domek wykonany z metalu zapewni odpowiednie schronienie dla ptaków, jednocześnie stanie się ciekawą dekoracją ogrodu. Wymiary: 33cm x 30cm x 18cm. Fot. Sodo.
  • Facebook
  • Twitter
  • Pinterest
Autor: Elżbieta Ławreniuk
06 lis 2014 11:57

Domki, karmniki dla ptaków

Coraz zimniejsze dni, pierwsze mrozy i opady śniegu to znak, że powinniśmy zadbać o domki i karmniki dla ptaków. Przedstawiamy ciekawe propozycje, które mogą stać się ciekawą dekoracją naszego ogrodu czy balkonu.

Późną jesienią i zimą ptaki często mają problem ze znalezieniem pożywienia, dlatego warto w swoim najbliższym otoczeniu umieścić karmnik. Świetnie sprawdzą się także domki, które mogą stać się ciepłym schronieniem podczas mroźnych dni.

Pożywienie, które będziemy umieszczać w karmniku powinniśmy wrzucać w małych porcjach. Nie zjedzone nasiona czy okruchy szybko wilgotnieją i pleśnieją. Pamiętajmy, żeby karmnik umieścić na wysokości trudno dostępnej drapieżnikom, bezpieczna wysokość to 150 cm. Jeśli mamy taką możliwość, karmnik umieśćmy w zacisznym miejscu. Teoretycznie ptaki powinniśmy zacząć najwcześniej dokarmiać na przełomie października i listopada a zakończyć w okolicy końca marca i początków kwietnia, wszystko jednak zależy od temperatury i warunków pogodowych.

Właściwie pielęgnowane budki i karmniki mogą służyć nam wiele lat. Po sezonie jesienno-zimowym warto naprawić drobne usterki a w przypadku np. przegnicia elementów wymienić poszczególne części na nowe. Karmniki, domki dla ptaków zwłaszcza najmłodszym pozwolą na obserwację i zapoznanie się z pięknym światem przyrody. Zięby, gile sikorki czy wróble odwiedzające nasz ogród w zimowym okresie z pewnością wniosą wiele radości. 

WASZE KOMENTARZE (0)

DODAJ KOMENTARZ

POLECAMY W SERWISACH